Anasayfa / Makaleler / İşiniz Markanız Değil:Markanız Sizsiniz

İşiniz Markanız Değil:Markanız SizsinizPiyasaya sürdüğü yeni ürünün veya telif haklarını satın aldığı bir ürünün marka olduğunu düşünen kadınlarla sıklıkla karşılaşırım. Fakat bu doğru değil. Markanız sizsiniz!

Aynı şeyi üreten onca kişi arasından niçin seni seçmeliyim? Çünkü sen bir markasın ve beni senin ürününü almaya iten kimsenin sahip olmadığı bir karaktere sahipsin.
İşte size kendinizi bir marka haline getirebilmeniz için birkaç öneri:

#1

Kendinize beş dakika ayırın ve bir kâğıda tek cevaplık bir soru yazın: Ben kimim?
Listenizi tamamladığınızda anne, eş, öğretmen gibi tanımların üstünü çizin. Geriye kalan sözcükler ve özellikle sıfatlar sizin markanızın temel taşlarını oluşturur.
#2

Şimdi yaptığınız işi anlatırken en çok kullandığınız sıfatları kullanarak iki cümle yazın.
Örneğin bunlar benim kendimi ve işimi tanımlarken kullandığım sıfatlar: Etkileyici, Zeki, Başarılı.
Cümlelerim ise şunlar: Etkileyici olmayı ve yaptığım işi bir sonraki aşamaya taşıyacak stratejileri bilirim. Bu stratejileri basitleştirerek insanların benimle çalışma isteklerini arttırmayı hedefler ve daha fazla iş sahası oluşturmaya çalışırım.

#3

Bu etkili sözcükleri etiketinizde, web sitenizde ve daha fazla alanda nasıl kullanabileceğinizi düşünün. Bu sözcükler sizsiniz, yaptığınız iş değil.

UNUTMAYIN Kİ: marka yaratmak pazarlama veya satış tekniği değildir. Önce markanızı yaratın, sonra tanıtımını yaparsınız.

  Türkiye, 2014’ün neresinde olacak?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir