Başarılı Girişimcilik

İspanyol Glovo Türkiye’de Büyüyecek

Kullanıcıların mobil uygulama üzerinden sipariş vermelerine imkan tanıyan Glovo, İstanbul’da üç ayda 20 binin üzerinde ürün teslim etti. Uygulama 50 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi ve 300’den fazla satıcı teslimat hizmeti sundu.

Glovo’nun uluslararası düzeyde 1 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve 6 bin ortağı var.

20 ülkede 67 şehirde faaliyet gösteriyor.

Önümüzdeki dönemde yeni şehirlerde büyümeyi hedefliyor.

Glovo

Dünya genelinde 12 bin kurye ve 600’den fazla çalışanıyla hizmet sunuyor. Barselona, Madrid, Valencia, Zaragoza, Sevilla, Malağa, Mallorca, Bilbao, Roma, Milano, Paris ve Bükreş gibi şehirlerde aktif olarak kullanılan Glovo, Güney Amerika’da da Arjantin, Şili, Peru ve Brezilya’da hızla üye kazanıyor.

YAYILIYOR

Glovo’dan yemek, market, kişisel bakım ya da hediyelik eşya sipariş edilebiliyor. Talepler kuruluşun kuryeleri tarafından 30 dakika içinde yerine getiriliyor. Ayrıca, evde ya da ofiste unutulan evrak, anahtar gibi eşyalarda sahibine ulaştırılıyor.

Glovo Türkiye Genel Müdürü Austin Kim, İstanbul’daki sonuçlardan çok memnun olduğunu ve yatırımlarına devam edeceklerini söylüyor. Glovo, önümüzdeki günlerde, Ankara, İzmir gibi diğer büyük şehirlerde de hizmet vermeye hazırlanıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu