Anasayfa / Haberler / İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitimler uygulamalı

İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitimler uygulamalıAYDIN ÜNİVERSİTESİ
Eğitimler uygulamalı

2003 yılında Anadolu Bil Meslek Yüksekokulu’nun kuruluşu ile yükseköğretim hayatına başlayan İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde 2 enstitü, 8 fakülte, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile birlikte toplamda 113 farklı program ve bölümün yer aldığı bir okul. 15 binin üzerinde öğrencisi bulunan okul Florya , Bahçelievler, Kadıköy, Beşiktaş, Bahçelievler (Çalışlar), Bahçelievler (Haznedar) yerleşkelerin-de eğitim veriyor. www.myfikirler.com Türkiye’ de ilk olarak oluşturulan “yerinde uygulama merkezi” ile öğrencilerinin öğrenme yanında uygulama alanlarında da faaliyet gösterebileceği bir yapı oluşturan okulun bu platformda 80 bine yakın çözüm ortağı bulunuyor.
tik 5 tercihte bulunup kazanan her adaya yüzde 30 tercih bursu veren okul ek yerleştirme ve özellikle geçen yıldan başlayan, bu yıl da devam eden DGS kontenjanları en yüksek üniversite. Bu yıl bin 64 DGS kontenjanı bulunan okulda yerleştirme oranı da DGS’de yüzde 98 seviyesinde.

Aynı şekilde uluslararası öğrenci sayısı ve yabancı üniversite iş birlikleri açısından da öne çıkan üniversitenin 250 farklı üniversite ile anlaşması bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.