Anasayfa / Haberler / İstanbul Bilgi Üniversitesi Tam teşekküllü yapı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Tam teşekküllü yapı

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ
Tam teşekküllü yapı

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında, Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla kuruldu. “Non sclıolae sed vitae discimus” yani “Okul için değil, yaşam için öğrenmeliyiz” mortosuyla yola çıkan Bilgi Üniversitesi, bugüne kadar 16 bine yakın mezun verdi. Uluslararası bir kariyer yapmak isteyen öğrenciler için, giderek daha fazla “ortak diploma” programlan hazırlayan, daha fazla yurtdışından öğrenci alan ve daha çok iş dünyası ile ortak programlar yapan üniversitenin eğitim dili İngilizce.29 ülkede 60’tan fazla eğitim kurumunu kapsayan Laureate International Universities ağının Türkiye’deki (ek üyesi olan üniversite, öğrencilerine, yurt dışında lisans, yüksek lisans ve mesleki seıtifika programlarında öğrenim görme fırsatı sağlıyor.

Yurt ve burs imkanı bulunan ve bir sosyal bilimler üniversitesi olarak kurulmuş olan BİLGİ artık tam teşekküllü bir yapıya dönüşüyor. Bundan sonra sağlık bilimleri alanında yatırım yapacak olan kurum Tıp Fakültesi açmak için de gerekli çalışmalara başladı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir