Anasayfa / Kariyer ve İş / Istanbul Business School, gençleri iş hayatına hazırlıyor

Istanbul Business School, gençleri iş hayatına hazırlıyorGençlerle ilgili araştırmalar yaparak eğilimlerini yakından takip eden gençlik ajansı Youth Republic’in kurduğu Istanbul Business School, gençleri iş hayatına hazırlıyor…

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı en büyük korkunun mezuniyetten sonra iş hayatında yabancılık çekme olduğu gerçeğinden yola çıkan gençlik ajansı Youth Republic, kurduğu İstanbul Business School (IBS) ile genç profesyoneller ve üniversite öğrencilerine kariyerlerinde yol gösterici eğitim veriyor. IBS eğitimleri gelişime açık, donanımlı ve network sahibi yeni nesil gençleri hedef alıyor. Araştırmalara göre genç profesyoneller uzun saatler çalışıp ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına rağmen kariyerlerinde istedikleri gibi ilerleyemediklerini düşünüyor. IBS Genel Müdürü Yeliz Kum verdikleri eğitimin de tam da bu noktada devreye girdiğini söylüyor.
Yeni mezun ve üniversite öğrencilerine bakıldığında da durumun pek farklı olmadığını belirtiyor Kum. Onların da genelde çalışmak istedikleri sektör hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarını, istedikleri iş için hangi yolları izlemeleri gerektiğini bilmediklerini söyleyen Kum’a göre özellikle yeni mezunlar okulda öğrendikleri bilgilerin iş yaşamında tam karşılığı olmadığını görünce bocalıyor. Şirketlerin onlardan daha donanımlı olmalarını beklediklerini fark edince hayal kırıklığına uğruyorlar.

IBS’in genç profesyonellere vizyon kazandırmanın yanı sıra iş dünyasının son trendlerini işin uzmanı profesyoneller tarafından öğrenme fırsatı da sunduğunu vurgulayan Kum, ihtiyaca yönelik paket programlar halinde uzmanlık eğitimleri verdiklerini ifade ediyor.

Hangi eğitimler veriliyor?
IBS’te mikro programlar, sertifika programları, sektör eğitimleri ve şehir dışı eğitimler olmak üzere dört farklı kategoride eğitim veriliyor. İnsan kaynakları, girişimcilik, liderlik, reklâmcılık, halkla ilişkiler, satış yönetimi, pazarlama ve kurumsal iletişim konularında olan bu derslerin hepsi profesyonel yöneticiler tarafından anlatılıyor ve pratiğe dayanıyor. Eğitimler deneyimli program direktörleri ve profesyonel yöneticiler tarafından tasarlanmış. IBS’i diğer okullardan ayıran en önemli özellik eğitmen kadrosuyla profesyonel bir network kurma fırsatı vermesi. Ayrıca fırsatlar iyi değerlendirildiğinde eğitmenin üst düzey yönetici olduğu şirkette staj yapma imkanı da tanınıyor.

  Eba İnşaat Eleman Alımı 2014

Eğitimler hakkında ayrıntılı bilgi www.ibsturkiye.com adresinden alınabilir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir