Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ
Hedef ‘ticaretin üniversitesi’ olmak

2001 yılında kumlan İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTÜCÜ) bugüne kadar 6 bine yakın mezun vermiş bir okul. Geçen yıl bin 100 öğrenciyi bünyesine katan üniversitede Türkçe ve İngilizce olarak eğitim veriliyor. Yurt dışındaki üniversitelerde okuma olanağı bulacağı değişim programlannın mevcut olduğu kurumda öğrencilerin ders dışı zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmeleri için önemli imkanlar sunuluyor. Üniversite bünyesinde 55 kulüp, sosyal, kültürel ve entelektüel faaliyetler gösteriyor.

Üniversitede öğrencilere sunulan pek çok burs var. LYS Bursu bunlardan biri. LYS’de ilk 10 bin içine girenler öğrenim ücreti ödemiyorlar, ilk 5 bine girenler ise bunun yanı sıra yaşam katkı payı alabiliyor. www.myfikirler.com Ayrıca üstün başarı bursu, destek bursu da bazı kriterler dikkate alınarak öğrencilere veriliyor.

Üniversiteyi kuran iradenin, İTO ve Vakfın koyduğu iddialı amaçlarla yola devam eden üniversitenin hedefi; “ticaretin üniversitesi olmak”. Ayrıca bununla paralel diğer fakülte ve bölümlerin de küresel ölçekte geliştirilmesi planlanıyor.

Yüksek öğretimin uluslararası ticaretin önemli bileşenlerinden biri haline geldiğini söyleyen İTlCÜ Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, üniversitelerin artık standart veri ve bilgiyi evrensel kalitede sunmak, farklı veri ve bilgiler üretmek, öğrencilerine bunu üretme yeteneği kazandırmak rollerini üstlendiğini vurguluyor.

ÎTÎCÜ’nün kuruluş özelliğinden dolayı; piyasa, iş dünyası odaklı yönünün göz ardı edilmemesi gerektiğine vurgu yapan Ekren, üniversitenin girişimci üniversite konseptine paralel olarak geliştirdikleri proje kapsamında ITO ile, üniversite sanayi- işbirliğinin en somut örneklerinden birini hayata geçirmek üzere. bir protokol imzaladıklarını hatırlatıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu