Anasayfa / Makaleler / İşte Geliyor Gül Ağacı

İşte Geliyor Gül AğacıMüşterileri hakkındaki hikayeleri paylaşmak için sürekli bir gazete bürosuna girip çıkan bir halkla ilişkiler çalışanı, fikirlerinden çok kolonyası ile dikkat çekiyordu. Cömertçe sürdüğü kolonyası, onun gelişini duyuruyor ve maalesef adam gittikten sonra bile yerinde kalmayı sürdürüyordu. Bu kolonya, adam gittikten sonra çok konuşuluyordu ama hiç kimse adama bu korkunç kokuyu azaltmasını söyleyecek cesareti gösteremiyordu.

konusmak
Aşırı derecede limon, lavanta veya gul kokulu insanlar, işyerinde kitle oyalama silahlan gibidir. Bununla birlikte, kolonyalarının veya parfümlerinin can sıkıcı etkilerini en son öğrenenler de genelde bu kişiler olur. Bugün kokular daha güçlü çünkü üreticileri onların daha kalıcı olmalarını istiyorlar. Bu yüzden az bir miktar bile çok etkili oluyor. Çok fazla sayıda insan ise bunu fark etmekten aciz.

Fikrinizi söylemek anlayışla karşılanacaktır. Yapmamanız gereken şey ise emir vermektir, örneğin: “Alerjim var, lütfen bu kolonyayı bir daha kullanma.” Bunun yerine, isteğinizi iletmek için biraz mizahı deneyin. “Bu kokuyu galonla mı satıyorlar?” veya kokulara alerjiniz varsa basitçe bu kişiden daha az koku sürmesini isteyin ve sizi dikkate aldığı için ona teşekkür edin.

  Yerel seçimler için strateji önerisiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İhracat değişim ve yeniliklerden beslenir

Küresel gelişmelere açık olmak gerekir. Teknoloji ve imaj ithal etmeden büyük ihracatçı olunmuyor. Yenilik odaklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir