Anasayfa / Kariyer ve İş / İşyerinizdeki Haklarınızı Bilin

İşyerinizdeki Haklarınızı BilinBirkaç yıl önce ABD Eşit İstihdam Fırsatı Komisyonu genç yaştaki çalışanları cinsel tacizden arınmış bir ortamda çalışma haklarıyla ilgili bilgilendirmek için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Kuruluşun, gençlik topluluklarıyla görüşmelerinde yaşadığı en büyük sürprizlerden biri gençlerin neyin cinsel taciz sayıldığını bilmiyor olmalarıydı. Çoğu cinsel tacize uğradıklarının farkında olmadan rahatsız edici davranışlarla karşılaşmışlardı.

sendika
Söz konusu olan işyeri haklarınız olduğunda bilgi gerçekten de güçtür. Haklarınızı bilmek demek, şirketinizin çalışma ortamının güvenli, ayrımcılıkla tacizden arınmış olması gerektiğini bilmek demektir.

Bu yasadışı davranışlara katlanmak zorunda değilsiniz. Çalışma arkadaşlarınız size uygunsuz mesajlar yolladıklarında onlara haklarınızdan ve davranışlarının şirkete verebileceği zararlardan bahseden bir e-posta yollayın. Haklarınızı ne kadar iyi biliyorsanız, durumu da o kadar iyi ortaya koyarsınız. Taciz karşısında sessiz veya bilgisiz kalmanız için hiçbir sebep yok.

  Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Konferanslara Katılarak Parlak Bir CV Yazmak

Parlak ve ilgi çekici bir CV yazmak. Orijinalinin simülasyonu olan Model Birleşmiş Milletler (MUN) konferansları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir