Makaleler

İyi Yönetim Aslında Keyifli Bir İştir

Yönetiyormuş gibi yapmak için değil Şirketi adam gibi yönetmek için. Statükocu olmak için değil. Değişimi yönetmek için.

îş ve Yaşam Dergisi, yepyeni bir projeyle karşımda durunca kayıtsız kalamadım. İmkân elverdiği sürece buradan deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Bilgiçlik taslamadan. Haddi aşmadan. Bilgi ve tecrübenin getirdiklerini paylaşacağız. Sizden gelen soru ve katkıları değerlendirmeye, cevaplandırmaya gayret edeceğiz.

Bütün derdimiz; orta büyüklükteki işletmelerimizin ve girişimcilerimizin başarısı. Tam kurumsal iş gelişim platformu ile katkıda bulunma amacımızı, buradan da sizlere ulaştırmaya çalışmak. Ayrıca, kurgep.org ile kuruluşlarımızın kurumsallaşmasına verdiğimiz katkıyı bu ek ile de devam ettirmektir.

Amacımız, markaların büyümesine gelişmesine hizmet etmektir. Aile şirketlerinde önce aileyi sonra şirketi kurumsallaştırmaktır. Aile birliklerinin yıkılmasının mümkün olduğunca önüne geçmektir. Cazibeli işletmeleri oluşturarak, bilgi ve beceri sahibi insan kaynağının şirketlerle buluşmasını sağlamaktır. Sadık insan kaynağını şirkette tutulmasını sağlamaktır ve buna bağlı olarak doğru insan kaynağını geliştirmek, motive etmektir. Kaynakların etkili bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktır.

Kuruluş içinde ortak bir dil, hedef ve kültür birliği oluşturmaktır.

Velhasıl; çevik, yenilikçi ve samimi bir şirket olabilmeyi becerebilmektir.

Siz bunları istiyorsanız? Hakikaten gönülden arzu ediyorsanız? Bizce mümkün…

KENDİN İÇİN DEĞİL… MÜŞTERİN İÇİN…

Yönetiyormuş gibi yapmak için değil. Şirketi adam gibi yönetmek için. Statükocu olmak için değil. Değişimi yönetmek için. Günü kurtarmak için değil. Gelecek vizyonu için. Karsızlık için değil. Değer üretmeye kafa yormak için.

Hep aynı şeyleri yapmak için değil. Yenilikçi olmak için. Biliyormuş gibi yapmak için değil. Öğrenmeyi öğrenmek için. Fason, taklit ve Araklayıp getirmek için değil. Patent üretmek için. Sıradan olmak için değil. Marka olmak için.

Para, unvan, araba için değil. Hizmet etmek için.Karun gibi yaşamak için değil. Harun gibi yaşamak için. Hizmet gören değil. Hizmet eden olmak için. Çalışanları demotive etmek için değil. Yüksek motivasyon için.

Emir vermek için değil, ilham vermek için.Okumak için değil. Anlamak için.

Rivayet etmek için değil. Riayet etmek için. Geride kalmak için değil.

İleri gitmek için.

Ucundan tutmak için değil. Gövdesi ile altına girmek için. Çalışıyormuş gibi yapmak için değil. Hakkını vermek için. Nefret için değil. Sevgi ve saygı için.

Kalıbıyla değil. Kalbiyle işe katılım için.

İŞ LİDERLİKTE…

Şişenin darboğazı tepe noktasıdır. Zirvede rüzgar sert eser. Ülke , holding, STK, yerel yönetim, orkestra veya bir futbol takımı. Ne olursa olsun. Bütün kuruluşlarda kritik unsur, liderlik. Yeterli değil gerekli şart liderlik. Eğer doğru bir lideriniz varsa, diğerleri de oluşturulabilir. Peki nasıl bir lider? İnsana, bilgiye ve tecrübeye değer veren bir lider. Kendi sahip olduğu bilgi ve kapasitesine rağmen başkalarından neler öğrenebileceğine istekle yaklaşan. Sözle değil, davranışlarıyla örnek olan. Demotive, demoralize, dejenere, deforme ve dedikoduzede eden değil. İlham veren bir lider.

Mehmet Emin ÖZTÜRK / İş stratejisidanişmani

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu