Anasayfa / Makaleler / Jabra: Geleceğin İş Dünyası İçin Çözümler Bugünden Hazır

Jabra: Geleceğin İş Dünyası İçin Çözümler Bugünden HazırGartner, kurumların geleceğin iş dünyasına hazırlıklı olmalarına yardımcı olmak amacıyla 2020 yılında iş hayatında yaşanacak 10 büyük değişimle ilgili öngörülerini duyurdu. Gartner gelecek 10 yılda iş dünyasının iş rutininin kırılması, iş kümeleri oluşması, spontane iş, kolektif çalışma, simülasyon ve deneyim, hiper bağlı olma gibi 10 büyük değişime tanıklık edeceğini belirtiyor. Şirketin tüm öngörüleri, farklı lokasyonlarda bulunan dağınık insan grupları arasında iletişimi zorunlu kılıyor. Öngörülere göre gelecekte gruplar geçici işler için bir araya gelip dağılacak, iş farklı ofislerde gerçekleştirilecek, resmi ve gayriresmi ilişkiler kurum sınırları içinde harmanlanacak. Anında mesajlaşma bu süreçler için vazgeçilmez bir araç olacak.

Yenilikçi eller-serbest ses çözümleri lideri Jabra’ya göre ise bu değişimlerin birçoğu bugünden gerçekleşmiş durumda ve çözümleri de hazır. ‘İş kümeleri’, ‘spontane iş’ ve ‘sanal iş yerleri’ dünyası, iş dünyasına yeni girenlerin yetiştirilme biçimlerine uyuyor. Büyüyen şirketler günümüzde de bu vizyona uygun araçlar kullanmaya başlamış durumda. Jabra yetkilileri; Birleşik İletişim’in (UC) giderek önem kazandığını, lokasyon ya da cihazdan bağımsız olarak ses, e-posta, hızlı mesajlaşma be konferans aracılığıyla işbirliğini kolaylaştıran çözümlere artan bir talep olduğunu belirtiyor.
Son birkaç yılda sanal ofislerde önemli bir artış, beraber çalışmayı kolaylaştıran iletişim sistemlerine artan bir ihtiyaç görüldüğünü kaydeden Jabra CEO’su Mogens Elsberg, ‘Nerde olursanız olun, ne zaman isterseniz kolay ve hızlı sanal toplantılar yapabilme yeteneği, günümüzde bir lüks olmaktan çıkıp bir zorunluluğa dönüştü’ dedi.

Yedi saniyede sanal toplantı

Gartner’a göre önümüzdeki yıllarda farklı lokasyonlardaki insanlar gerektiğinde iş için sanal toplantılarla hızlıca bir araya gelecek ve iş tamamlandığında dağılabilecek. Bu nedenle konferans görüşmeler için donanımı göz açıp kapatıncaya kadar kurmak büyük önem taşıyor.

  İşletmenizin Stratejisi ve Büyümesi İçin Öneriler

Jabra’nın yeni ve güçlü hoparlörü Jabra SPEAK 410 gibi çözümler böyle toplantılar için bağlantıyı kolaylaştırıyor. Jabra’nın portföyündeki birçok diğer ürün gibi, Jabra SPEAK 410 da günümüzün yeni trendlerinden Birleşik İletişim ile uyumlu bir çözüm. Cihaz, kesintisiz entegrasyon sağlayan tak-çalıştır USB arayüzüyle kullanıcılara masalarında, küçük gruplar halinde ya da yoldayken kolay ve hızlı konferans aramalar düzenleme olanağı tanıyor. Küçük bir çantaya sığabilecek boyutlardaki hafif ve portatif Jabra SPEAK 410 ile nerde olursanız olun sadece 7 saniyede sanal bir toplantı organize etmek mümkün. Jabra SPEAK 410 Serisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.jabra.com/speak410 adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

Jabra Hakkında:

Jabra ürünleri 70’ten fazla ülkede, yetkili distribütörler aracılığıyla, 80.000’den fazla perakende mağazasında satılmaktadır. Dünya üzerindeki müşterilerimize, yerel Jabra websitelerimiz yoluyla, yerel dillerde ve mümkün olan en iyi şekilde hizmet sunmak için çaba sarf ediyoruz. Ancak, Türkiye için henüz kendi websitemizi faaliyete geçirmedik. Bu nedenle, Jabra ürün serisi ile ilgili daha fazla bilgi için, sizi yetkili iş ortağımızın websitesine göz atmaya davet ediyoruz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

E-ticaret için gözde pazar: Avrupa

Toplam nüfusun yüzde 70’ini oluşturan 565 milyon internet kullanıcısı ve internetten aktif olarak alışveriş yapan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir