Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / KA-SAT Uydusu ile Tooway İnternet Hızını Kırsal Kesimde 10 Mbps’e Kadar Çıkartıyor

KA-SAT Uydusu ile Tooway İnternet Hızını Kırsal Kesimde 10 Mbps’e Kadar ÇıkartıyorKA-SAT uydusunun başarılı bir şekilde Kazakistan’ın Baykonur Uzay Merkezi’nden fırlatılmasından sonra Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyonu aşkın insan Tooway ile yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 Avro’dan başlayan fiyatlarla ulaşabilecek.

Avrupa’nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olan KA-SAT, genişbant servisinin hızını önümüzdeki dönemde artıracak. Örneğin İngiltere’den Azerbaycan’a kadar olan geniş coğrafyada kullanıcılar 10 Mbps’a varan yüksek hızda genişbant servislerinden faydalanabilecek. Eutelsat’ın uydudan Tooway™ genişband uydu servisi rekabetçi fiyatlarla yeni bir çığır açarak, kullanıcılar için yüksek hızlı servisleri, ev ofis çalışanlar için genişbant altyapısını günlük sadece 1 Avro gibi oldukça cazip fiyatlarla başlatacak.

KA-SAT Uydusu Fırlatıldı

Tooway’in varolan servislerindeki uydudan indirme hızı Mayıs 2011 tarihinden itibaren 3.6 Mbps’den 10 Mbps’e çıkarken; uyduya gönderme hızı ise 384 Kbps’den 4 Mbps’e çıkacak. Kullanıcılarına çok basit bir kurulumla anında genişbant servisi verebilen Tooway için gerekli olan sadece Ethernet yolu ile PC’ye bağlı bir modem ve ufak bir uydu anteni. Bunlara ek olarak, Tooway™ uydu üzerinden telefon hizmeti ve evlere doğrudan uydu televizyon hizmeti de sunuyor olacak.
Eutelsat Multimedya ve Katma Değer Servisler Direktörü Arduino Patacchini konuyla ilgili olarak ‘KA-SAT’ın çoklu spot ışıma teknolojisiyle bütünleştirilmiş Ka-band frekanslarının kullanılışı tek bir uydu tarafından sağlanan bant aralığında radikal bir adım atmayı sağlıyor’ dedi. Patacchini sözlerine şöyle devam etti: ‘Bu önemli teknolojiyi kullanarak, Tooway uydu genişbant servisi ile Avrupa ve Akdeniz havzasındaki 1 milyondan fazla insanın yüksek hızda uydu internet servisine günlük 1 Avro’dan başlayan fiyatlarla ulaşmasını sağlıyor.’

Avrupa genelinde bütün ülkelerde faaliyet gösteren Tooway ev ofis çalışanlara, küçük işletmelere sertifikalı distribütorleri aracılığıyla farklı ve cazip paketler sunuyor. Tooway distribütörleriyle ilgili detaylara www.tooway.com adresinden ulaşabilirsiniz.

  SurfSail42 Sörf ve Yelkenli Tasarımı

Genişleyen kapasitesi ile engelleri aşıyor
Astrium tarafından Eutelsat için yapılan ve 6.1 ton ağırlığındaki KA-SAT uydusu Avrupa’nın farklı bölgelerine yerleştirilen birbirlerine yüksek hız fiberoptik altyapı ile bağlantılanmış 8 aktif ve 2 yedek toplayıcı ana yer istasyonları (Gateway) ile Avrupa altyapısında yeni bir çığır açıyor. 70 Gbps’i aşan hız kapasitesi ile dünyanın en güçlü uzay platformu olan KA-SAT uydusu Avrupa’nın ilk yüksek veri akışlı (High-Throughput Satellite) uydusu olarak rekabetçi fiyatı ile uydu hizmetleri alanında çağının öncüsü olma yolunda ilerliyor. Uydunun doğrudan internet erişiminden kurumsal ağlara ve yerel yayıncılığa kadar ticari uydu sektörünün pek çok alanında önemli gelişmeler kaydetmesi bekleniyor.

Eutelsat Hakkında:

Eutelsat S.A’nın iştiraki olan Eutelsat Communications ticari kapasite sağladığı 26 uydusuyla tüm Avrupa kıtasına, Orta Doğu, Afrika, Hindistan ve Asya ile Amerika’nın önemli yerlerine uydu iletişim hizmeti sunmaktadır. Eutelsat elde ettiği gelir ile dünyanın önde gelen ilk üç operatöründen biridir. 31 Aralık 2009 itibarı ile Eutelsat uyduları 3,400 televizyon kanalı ve 1,100 radyo istasyonu yayını yapmaktadır. 1,000’in üzerinde kanal, 13 derece Doğu’da bulunan HOT BIRD™ uyduları üzerinden; Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 123 milyon uydu ve kablolu televizyon abonesine yayın yapmaktadır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir