Makaleler

Kaç yatırım teklifi alıyorsunuz ve bunları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Her gün ortalama 10 proje teklifi geliyor. Tüm gelen projeler önce Aslanoba Capital’in kurucu partneri olarak Cankut Durgunun filtresinden geçiyor. Konuyla ilgileniyor. Gerçekten değerli olduğuna inandığımız projeler üzerine toplantı yapıyoruz.

Bu projelerden bazıları, hızlı bir şekilde denebiliyor. Kişinin yazdığı mailden bile çok iyi bir girişimci olmadığını anlayabiliyoruz. Öncelikli kriterimiz ekibin niteliği. Kaliteli, tecrübeli, iyi bir geçmişi olan ekiplere daha sıcak bakıyoruz. Bu iş ekip işi, ekibe yatırım yapıyorsunuz, ikinci olarak da işin, çok büyük pazarda çok büyük bir müşteri problemini çözüyor olması gerekiyor. Olumsuz cevap verme nedenlerimizin en önemlisi de ekibi beğenmememiz. Bazen niş bir alan hedeflenmiş oluyor. Bazen de projenin bir farklılığı olmuyor.

Ya da bizim zaten yatırım yaptığımız bir alanda projeler geliyor. Bu çok sık rastlanan bir şey oldu, çünkü birçok alana yatırım yaptık. Tahmin ediyorum, genel olarak hemen herkesin tanıdığı, bildiği, kuvvetli, en az 10 marka çıkaracağız. BiTaksi’yi şu an duymayan kalmadı. Düğün.com, düğün yapacak olanların kesinlikle bakmadan geçemeyeceği, hızla büyüyen bir işimiz. Metrekare, gayrimenkul listeleme alanında büyük potansiyeli olan bir girişim. Taşıt.com, Hemenkiralik.com gibi girişimler de iyi gidiyor. Büyük markaları ortaya çıkarabileceğimize inanıyorum.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu