Başarılı Girişimcilik

Kadın girişimciye global fırsat!

Kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık ve network sağlayan WeConnect International ile KAGİDER arasında yapılan protokolle, kadın girişimciler global bir ağın parçası olmaya hak kazanıyor. KAGİDERe başvuran tüm girişimci kadınlar, WeConnet’ten alacakları sertifika ile işlerini büyütecek ve uluslararası pazarlarda söz sahibi olabilecek.

WeConnect

Türkiye’de kadın girişimciliğini artırmak ve kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla çalışmalar yapan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık ve netvvork sağlayan VVeConnect International ile çok önemli bir işbirliğine imza attı.

iş sahibi girişimci kadınlar, artık KAGİDER aracılığı ile küresel piyasalara entegrasyon desteği alabilecekleri, kurumların tedarik zincirlerinde çeşitliliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir ağa, WeConnect’e dahil olabilecek.

WeConnect’in çalışma sistemine göre, ağın kurucu üyeleri ile destekçileri olan kurumlar, globalde satınalma sistemlerine sertifika almış kadın girişimcileri dahil ediyorlar. KAGİDER’de gerçekleştirilen tanışma toplantısında, WeConnect’in uluslararası kurucu kurumlan olan pek çok firmanın Türkiye’deki satın alma departmanları ile WeConnect yetkilileri bir araya gelerek sistem hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Çok uluslu şirketlerle iş olanağı

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan, KAGİDER’in kadın girişimcilere, bugüne dek yapmış olduğu pek çok proje ve etkinliğin yanı sıra, global olarak da fırsatlar sunabildiğini belirtti. Türkiye’de 1,3 milyon girişimci olduğunu ve bunların sadece 80 bininin kadın olduğunu vurgulayan Türktan, KAGİDER çatısı altında yaptığı çalışmalarla bu rakamı büyütmeye çalıştıklarını kaydetti. Aynı zamanda kadın girişimcinin yoluna ışık tutacak her türlü fırsatı değerlendirmelerini tavsiye etiklerini ifade eden Türktan, “VVeConnect de Türkiye’deki girişimci kadınlar için dünyaya açılacak kapının önemli anahtarlarından biri olacak. Tedarik zinciri ile yerel girişimler dünya devi çok uluslu şirketlerle iş yapma fırsatı yakalayacak” dedi. Türktan, bu ağda dünya devlerinin attığı küçük bir adımın kadın girişimcinin hayatına büyük ve önemli bir katkı sağlayacağını vurgularken, tüm girişimci kadınları bu ağa dahil olmak ve süreçlerden faydalanmak üzere KAGİDER’e beklediklerini de sözlerine ekledi.

“Başarı İçin Beceriler”

WeConnect International’m Accenture’ın Türkiye’de kadın girişimciliğini artırmak ve kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla hazırladığı programlar aracılığıyla imza attığı çalışmalardan biri olduğunu ifade eden Accenture Genel Müdürü Tolga Ulutaş, şunları söylüyor: “Global ölçekte uyguladığımız ‘Skills to Succeed Başarı için Beceriler’ sosyal sorumluluk programlarıyla 2015 yılı itibariyle 500 bin kişiyi iş sahibi yapacak yetkinliklerle donatmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda KAGİDER ile beraber kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık ve network sağlayan WeConnect International ile çok önemli bir işbirliğine imza attık. İş sahibi girişimci kadınlar, bu program aracılığı ile küresel firmalarla çalışma fırsatı bulabilecek, kurumlarm tedarik zincirlerinde çeşitliliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir ağa dahil olabilecek.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu