İş Fikirleri ve İş Kurmak

Kadınlara Özel Egzersiz Salonları İşi Kurmak

Toplam 35 bin 900 dolar karşılığında dünyanın ikinci büyük kadın egzersiz markasını ve metodunu kullanabilme hakkı satın alabilirsiniz. İşletme sermayesi ve dekorasyon masrafları ise hayalinizde nasıl bir Contours Express ünitesi istediğinize bağlı olarak değişiyor.

DÜNYADA, TEKNOLOJİNİN İLERLEMESİYLE BİRLİKTE İNSANLARIN FİZİKSEL AKTİVİTELERİNİN AZALDIĞI BİR GERÇEK. Artık birçok işi bir uzaktan kumanda aletinin yardımıyla, yerimizden kalkmadan yapılabiliyor.

Yiyecek olarak fast food tüketiminin de artması, hareketsizlikle birleşince insanların sağlığı açısından ciddi bir tehdit oluşturuyor. Bu olumsuz koşulları değiştirmek içinse egzersiz yapmak, günümüzde bir ihtiyaç haline gelmiş durumda.

Bu nedenle egzersiz salonlarının her geçen gün sayısının arttığı Türkiye’de şimdi sadece kadınlara yönelik bir spor salonu da var. 1998 yılında ABD’nin Kentucky eyaletinde faaliyete geçen Contours Express, bugün 30 ülkede 700’ün üstünde franehise ünitesiyle dünyanın ikinci büyük kadın egzersiz salonları zinciri konumunda.

Cardiofit tm programıyla, tamamen kadın anatomisine ve kas yapısına göre uyarlanmış egzersiz makineleriyle, kendine özgü uygulamaları bulunan Contours Express’i Türkiye’ye getiren ise bir kadın girişimci. Üniversite yıllarında ODTÜ dağcılık ve kayak kulübü yönetiminde bulunan ve lisanslı dağcı ve kayakçı olan Fatma Nur Olcay, yaptığı araştırmalar sonucunda Contours Express’i Türkiye’ye getirdi.

Şu an İstanbul, İzmir, Adana, Ankara, Gaziantep, Denizli, Bursa ve Samsun’dan seçtikleri bir aday havuzu olduğunu kaydeden Olcay, yatırımcıların Contours Express açmak istedikleri semtleri mercek altına aldıklarını ve gerekli incelemelerde bulunduklarını ifade ediyor. Türkiye genelinde her ilden başvuru yapılabileceğini söyleyen Olcay, 2009 yılında 10 adet franehise vereceklerini belirtiyor.

Ciro 20 bin YTL’de başlıyor

Toplam beş yılda 100 adet franehise verilmesi hedefleniyor. Contours Express franchise’ı olabilmek için giriş ücreti olarak 18 bin 400 dolar ödeniyor, ayrıca makine teçhizat bedeli olarak da 17 bin 500 dolar alınıyor. Toplam 35 bin 900 dolar karşılığında dünyanın ikinci büyük kadın egzersiz markasını ve metodunu kullanabilme hakkı satın alınmış olunuyor. Bunun dışındaki işletme sermayesi ve tadilat dekorasyon masrafları franchise’ın tamamen hayalinde nasıl bir Contours Exprcss ünitesi istediğine bağlı olarak değişiyor.

Olcay’ın ifadesiyle bu rakam 30 bin YTL de olabiliyor, 100 bin YTLde… 350 üyeli bir Contours Express’in ortalama aylık cirosu, 20 bin ile 25 bin YTL arasında değişiyor. Bu ciro lokasyona bağlı olarak 35 bin YTCye kadar çıkabiliyor.

Yüksek motivasyonlu kadınlar

Contours Express’in sağlam bir kurum kültürü olan bir marka olduğunu belirten Olcay, franehiser’da aradıkları özellikleri şöyle anlatıyor:

“Bu markayı Türkiye’de hak ettiği konumda çalıştırabilecek kişilere vermeyi amaçlıyoruz. Kesinlikle ‘finansmanı olan herkes Contours Express açabilir’ gibi bir yaklaşımımız yok. Spora ve sağlıklı yaşam felsefesine inanmış ve uygulayan; çok çalışmaktan yüksünmeyen, yaptığı işten haz duyacak yüksek motivasyonlu hanımları aramızda görmek istiyoruz. Ayrıca kadına güvenen onu iş hayatında görmekten rahatsız olmayan, ona finansman olarak destek verebilecek beylere de ‘hodri meydan, hoş geldiniz’ demek istiyoruz. Böylesine cazip ve gelişen bir sektörde, böyle bir marka ile başarısız olma şansı gerçekten yok denecek kadar az.”

İşin aynası

Uygun yer: Özellikle potansiyeli olan Anadolu kentlerine öncelik veriliyor.
İlk sermaye: 35 bin 900 dolara marka ve metodu kullanabilme hakkı satın alınıyor. Dekorasyon masrafı ve işletme sermayesi, yatırımcının istediği spor salonu büyüklüğüne göre değişiyor.
Gerekli nitelikler: Spora ve sağlıklı yaşam felsefesine inanan; yüksek motivasyonlu kadınlara öncelik veriliyor.
Ciro hedefi: Aylık ciro 20 bin ile 35 bin YTL arasında değişiyor.

Başvuru için: 0216 467 50 23

Spor Salonu Açmak Çok Para Kazandırıyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu