Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Kar Almak İsteyen Varmı 10 Kilosu 1 TL

Kar Almak İsteyen Varmı 10 Kilosu 1 TLKar Almak İsteyen Varmı 10 Kilosu 1 TL

Var mı almak isteyen? Yaz sıcaklarında en iyi yapılacak şey onu satmak veya ondan satın almak…

Muş’ta, hava sıcaklığındaki artış nedeniyle bazı vatandaşlar, Kurtik Dağı’ndan getirdikleri karın 10 kilogramını 1 TL’ye satıyor.

Edinilen bilgiye göre, bazı Muşlular, merkeze 15 kilometre uzaklıktaki 2 bin 500 rakımlı Kurtik Dağı’nda, güneş görmeyen kayalıkların arasındaki karı toplayarak, kamyonla şehir merkezine getiriyor. ”Karcılar” sıcak havada çok rağbet gören karın, 10 kilogramını 1 TL’den satışa sunuyor.
Dağdan getirdiği karları satanlardan Ejder Çelik gazetecilere, kar satarak sıcaktan bunalanları serinletmeye çalıştığını ve kazancıyla da ramazan masrafını karşıladığını söyledi.

Kar satarak para kazandığını ifade eden Çelik, ”Bu ortamda kar satmak iyi para kazandırıyor. Kurtik Dağı’ndan üzerine ve altına brandalar sererek, şehir merkezine kamyonetle getirdiğimiz karları, çarşı ve mahallelerde satıyorum. Satışlarım çok iyi” dedi.

Çelik, vatandaşlardan bazılarının karı suyun içine atarak içtiğini, bazılarının da yoğurdun içine karıştırarak üstüne pekmez döküp iftarda yediğini söyledi.

Kurtik Dağı’nda kar kalınlığının 1.5 metre seviyesinde olduğunu dile getiren Çelik, kütleler halinde getirdiği karın kolay kolay erimediğini sözlerine ekledi.

AA

  Bağ Otelleri ve Gastronomi Turizmine Yatırım YapınYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir