Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Karaçay-Çerkes’te genç girişimcilere yönelik ‘Yeni Nesil’ adlı yatırım projeleri ve fikirleri yarışması

Karaçay-Çerkes’te genç girişimcilere yönelik ‘Yeni Nesil’ adlı yatırım projeleri ve fikirleri yarışmasıKaraçay-Çerkes’te genç girişimcilere yönelik ‘Yeni Nesil’ adlı yatırım projeleri ve fikirleri yarışmasının sonuçları belirlendi.

Triko üretimi ile ilgili projeyle yarışan Bagatır Aslan ve Cubuyev Hasan birinci olurken ikinciliği Loov Anzor’un ürünün üretim ve satış kolaylığıyla ilgili projesi aldı.

‘Eğitim ve iş’ projesiyle Hatuyeva Renata başkanlığındaki grup ve ‘güzellik salonu’ projesiyle Uzdenova Ayşat üçüncülüğü paylaştı. Hizmet alanında ‘bayram ve tören organizasyonu’ çalışmasıyla Bayramkulova Fatima, tarım alanında ‘Karaçay-Çerkes tarım kooperatifi kurulması’ projesiyle Akbayev Fatima, turizm alanında ‘etnoturistik kompleks Kafkaz’ adlı projesiyle Murzayeva İndira en iyi proje ödülünü aldı.
Karaçay-Çerkes Gençlik İşleri İdaresi Başkanlığı ve ‘Gençlik Entelektüel-Sanat Topluluğu’nun organize ettiği yarışmayla ilgili Karaçay-Çerkes Başkanlığı basın sözcülüğü şu açıklamayı yaptı: “Yarışmanın temel amacı genç insanlara kendi işlerini kurarak başarılı ve zengin olmak imkanı vermek, aynı zamanda gençlerin, ülke ekonomisinin dinamik gelişimi için girişimcilik faaliyetlerine dahil edilmelerinin önemli olduğunu anlamasını sağlamaktır.” KU/ÖZ/FT

  2019 Yılında Girişimcilik Ekosisteminde Öne Çıkan Trendler Neler Olacak?Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir