Başarılı Girişimcilik

Kaşıbeyaz fast food markası yarattı

İstanbulluları 40 yıldır gerçek kebap lezzetiyle buluşturan Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, ‘Kaşıbeyaz Food Point’ markasıyla fast-food alanında büyüme kararı aldı. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Kaşıbeyaz Food Point markası için 10 milyon TL yatırım yapacak.

Temelleri 1974 yılında Aksaray’da atılan Kaşıbeyaz, bugün kebap denince akla gelen ilk markalardan biri. 4 şubesiyle hem et hem balık restoranı bulunan marka, Kaşıbeyaz Lezzet Grubu bünyesinde bu restoranlar dışında Kaşıbeyaz Baklava ve organizasyon mekanı olarak işletilen Gala da bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda Ankara Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yer alan AOÇ Kaşıbeyaz Merkez Lokantası’nın ihalesini kazanan şirket yıl sonuna kadar AOÇ Kaşıbeyaz Merkez Lokantası’nı açarak şube sayısını 7’ye çıkaracak. Grubun son yatırımı da bu değil. Yakın zamanda Kaşıbeyaz Food Point markasını yaratan şirket ilk şubesini Kemerburgaz’da açtı. Başakşehir’de açılacak ikinci şubenin anlaşmasını yapan şirket bu şubeyi de 2015 bitmeden açmayı planlıyor.

10 milyon TL’lik yatırım planı

“Kebap Kaşıbeyaz’ın işidir” diye bir algı varken, fast-food’a girmelerinin birçok kişiye şaşırtıcı geldiğini söyleyen Kaşıbeyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaşıbeyaz, “Ancak biz Kaşıbeyaz Food Point markamızı, sağlıklı ve geleneksel fast-food anlayışını yaratmak amacıyla kurduk” diye konuşuyor. Yapılan araştırmalara göre her 10 kişiden 4’ünün dışarıda yemek yediğini hatırlatan Kaşıbeyaz, bu nedenle fast-food sektöründe yer kararı aldıklarını da sözlerine ekliyor.

Kaşıbeyaz Lezzet Grubu, Kaşıbeyaz Food Point’in bu yılki yatırım maliyetini 10 milyon TL olarak belirlemiş durumda. Bu rakamın, sektörleri için oldukça yüksek bir rakam olduğunun altını çizen Kaşıbeyaz, “Madem geleneklerimize sahip çıkarken modern de olacağız, o zaman böyle bir riski de göz önüne alacağız ve biz kesinlikle Kaşıbeyaz Food Point olarak da vazgeçilmez bir marka olacağız” diyerek iddiasını ortaya koyuyor.

Menüler sabit olacak

Kebabı Kaşıbeyaz Food Point’lerde hemen yemeğe uygun olması için dürüm içerisinde servis ettiklerini anlatan Kaşıbeyaz, franchise verme düşünceleri olmadığını da belirtiyor.

Şirket sonraki dönemde bu iki şubeye, Başakşehir, Ataşehir, Bağdat Caddesi ve istiklal Caddesi olmak üzere dört şube daha ekleme planları yapıyor. Menünün her şubede sabit kalacağından bahseden Kaşıbeyaz, “Yani Kaşıbeyaz Food Point Kemerburgaz’a da giden, Kaşıbeyaz Food Point Başakşehir’e de giden aynı lezzetleri bulabilecek” diye konuşuyor.

Lokasyon önemli

Açacakları şubeler İçin lokasyon seçimini özenle yaptıklarını söyleyen Kaşıbeyaz, bu konuda nasıl bir yol izlendiğini şu sözlerle anlatıyor: “Önceliklerimiz tabii ki lokasyon. Açacağımız restoran, istediğimiz hedef kitleye hitap edebilecek mi? Misafirlerimiz, restoranımıza kolayca ulaşabilir mi? Ve geldiklerinde lokasyondan keyif alabilirler mi? Mekan seçerken bunlar bizim vazgeçilmezlerimiz. Örneğin Başakşehir. İstanbul’un en hızlı gelişen lokasyonu. Başakşehir’de oturan bir insanın Florya’ya ya da Yeniköy’e gitmesi trafik dolayısıyla fazlasıyla vaktini alıyordu. Oysa Kaşıbeyaz Food Point ile zaman tasarrufu sağlıyoruz. Yine Kemerburgaz’ın da ulaşım kolaylığı, genç nüfusu ve çalışan kesimiyle Kaşıbeyaz Food Point için oldukça uygun bir lokasyon. “

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu