Gıda ve Restoran Bayilikleri

Kayseri Mutfağı, yeni franchise şubeler açacak

Anadolu mutfağında girişim fırsatı

Beğendik Grubu’na bağlı Kayseri Mutfağı, yeni franchise şubeler açacak. Kayseri Mutfağı’nda işletmelerin aylık ortalama kârlılığının yüzde 25-30 oranlarında gerçekleştiği belirtiliyor. Yapılan yaünmın geri dönüşü ise 12-18 ay aralığında.

Bu sayfalarda geleneksel lezzetlerin sunduğu girişim fırsatlarına sıkça yer veriyoruz. Bu konseptler, Anadolu’nun zengin mutfağıyla birlikte içerisine girişimcileri de alarak Türkiye genelinde büyüyor. Bu konseptlerden biri olan Kayseri Mutfağı, 1996 yılında Beğendik Grubu’na bağlı olarak faaliyete başladı. Kayseri Mutfağı’mn şu anda dördü franchise olmak üzere toplam yedi şubesi var.

kayserimutfagi

Kayseri Mutfağı, geleneksel Kayseri yemeklerini fast food mantığıyla sunuyor. Menüsünde, başta meşhur mantı olmak üzere, yağlama, fınn ağzı, zeytinyağlı dolma ve Kayseri’ye özgü olan nevzine, güllü baklava gibi tatlı çeşitleri bulunuyor.

Beğendik Yiyecek İçecek Kurumsal Satış Müdürü Caner Emsen, “2016 yılında Kayseri Mutfağı’nda konsept değişikliğine gitmeyi planlıyoruz. Bu değişiklikle birlikte yeni franchise planlarımız bulunuyor” diyor.

GERİ ÖDEME SEÇENEĞİ

İstanbul, Ankara ve Bursa’ya franchise için öncelik tanınıyor. Kayseri Mutfağı’nda işletmelerin aylık ortalama kârlılığının yüzde 25-30 oranlannda gerçekleştiği belirtiliyor. Yapılan yatırımın geri dönüşü ise 12-18 ay aralığı olarak açıklanıyor. Yatırımcı bir yılın sonunda franchising sisteminden memnun kalmazsa, yatırım bedelinin yüzde 60’ı oranındaki tutan geri alarak bayiliğini ana firmaya devredebiliyor.

Kayseri Mutfağı için, AVM konseptinde 60-90 m2 aralığında, dükkan konseptinde ise 120-200 m2 aralığında alanlar aranıyor. Yatırım maliyetleri değişkenlik göstermekle birlikte, metrekare başına ortalama bin 200 Euro. Bu maliyetlere, eğitim, ilk açılış maliyetleri, reklam, tanıtım ücretleri gibi giderler dahil değil.

Restoranlara standart ürünler (Kayseri mantısı, etli yaprak sarma, nevzine, açma baklava, güllü baklava ve baskılı sarf malzemeleri) Ankara’dan sevk ediliyor. İşe alınacak personel de ana firmaya ait merkezi eğitim restoranlarında ortalama iki haftalık eğitime tabi tutuluyor. Daha sonra da yerinde eğitim veriliyor. Restoran açılışından itibaren 115 gün boyunca eğitim ekibi restoranlara destek veriyor.

Eğitim ve denetlemeler düzenli aralıklarla devam ediyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara ve Bursa’ya franchise için öncelik tanınıyor.

İlk sermaye: Yatının maliyetleri değişkenlik göstermekle birlikte, metrekare başına ortalama bin 200 Euro.

Bayiler için hedeflenen ciro: Yıllık 4 milyon TL

Kâr marjı: Yüzde 25-30 arasında.

Başvuru için iletişim: 0312 2112156

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu