Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Kırtasiye Bayiliği Veren Firmalar

Kırtasiye sektörüde büyümesini hızlı bir şekilde sürdürüyor. Bu alanda iş kurmak isteyen girişimciler için bayilik vererek şubeleşmek isteyen markaların bayilik/franchise şartlarını kaleme aldık değerlendirmek sizde.

Kırtasiye Bayilikleri

Ucuz, kalitesiz, sağlıksız ürün imajından kurtulan kırtasiye sektörü, yıllık yüzde 10 büyüme oranı ve ihracat atağıyla dikkat çekiyor. Sektörün belli başlı üreticileri yeni mağazalar ve toptan bayilik sistemiyle satış kanallarını artırıyor. İşte bayilik şartları…

TÜRKİYE kırtasiye ve ofis ürünleri pazan oldukça dinamik bir sektör. Sektör bir süredir yıllık yüzde 10’luk büyüme trendi yakaladı. Sektörün ihracatı ise 5 milyar dolara yükseldi. Okul öncesi eğitimin yaygınlaşması, sağlığa zararlı olduğu belirtilen ürünlerin sayılarının azalması gibi etkenler sektörü olumlu yönde etkiliyor. Büyük ölçekli ithalatçı fiımalar sürekli pazara yeni ürünler sunuyor. Yerli üreticilerin birçoğu üretim kapasitesini artırdı. Aralarında yeni üretim tesisi kuranlar da var. Özetle kırtasiye ürünleri ithalatçılarının da üreticilerinin de yüzü gülüyor. Şirketler gelişen pazarda daha fazla pay kapmak için yeni satış noktalan oluşturuyor. Büyük çoğunluğu toptan satış yapan bayilikler oluşturan şirketlerin büyüme planlarını araştırdık.

kirtasiye bayilik

GÜLPAŞ KIRTASİYE
Sümen takımları

Gülpaş Kırtasiye İstanbul Topkapı’daki üretim tesisinde Gazelle markasıyla blok not ve defter, Gülpaş Gazelle markasıyla sümen takımları üretiyor. Şirketin ürün gamında resim defterinden senet defterine, imza dosyalarından ticari fihristlere kadar birçok farklı ürün bulunuyor.

Firmanın ortaklarından Adnan Ceyhan, “Yeni bayilikler için kırtasiye sektöründe deneyimli firmalar arıyoruz” diyor. Pazarlama Müdürü Caner Baskın ise, “Şimdilik 40 bayi ile hizmet veriyoruz. 2015’te bu rakamı artıracağız” diyor.

Telefon: 0212 510 02 58
Web: gulpaskirtasiye.com

JUMPING CLAY
Sıra dışı oyun hamuru

Performans Giyim Sanayi tarafından Güney Kore’den ithal edilen Jumping Clay markalı oyun hamurları okulların yanı sıra doğum günleri ya da çeşitli proje etkinliklerinde kullanılıyor. Performans Giyim Sanayi Pazarlama Müdürü Reyhan Solmaz, “Jumping Clay suda çözünen hafif bir oyun hamuru. însan vücuduna hiçbir zararı olmayan malzemeler kullanılarak üretiliyor” diyor.

Jumping Clay

Markanın renkleri diğer kil ve oyun hamurlarının renklerinden daha parlak. Jumping Clay oyun hamurlarını karıştırarak renk yelpazesindeki tüm renkler oluşturulabiliyor. Ürünlerin fırınlanma gerektirmediğini belirten Solmaz, “iyi havalanan bir odada bırakıldığında, doğal olarak, hiç çatlamadan kendi kendine kuruyor. Bunların yanı sıra kırıntı bırakmaz ve ele yapışmaz. Ayrıca yapışkan özelliği sayesinde yapıştırıcıya gerek kalmadan kullanılıyor” diyor,

Telefon: 0212 483 50 01
E-posta: infoiajumpingclay.com.tr
Web: jumpingclay.com.tr

PANTER KIRTASİYE
Divit, tüyiü kalem, özel defter…

Panter Kırtasiye Hediyelik Sanatsal Malzemeler İstanbul Beyoğlu istiklal Caddesindeki köklü mağazalardan biri. Klasik kırtasiye konseptinden oldukça farklı. Mekanda divit kalemlerden mühür setlerine, tüylü kalem setlerinden el yapımı defterlere kadar birçok orijinal ürün bulunuyor.

Panter Kırtasiye 1968’den bu yana faaliyet gösteriyor. Panter Kırtasiye’nin sahibi Aydın Arpacı, dünyaca ünlü markaların Türkiye distri-bütörlüğünü yaptıklarını söylüyor. Örneğin Francesco Rubinato, Italyan el yapımı deri defter markası Ciak, ABD’li kalem markası Monteverde’yi ithal ediyor. Ayrıca Dalvey, Authentic Models, Francesco Rubinato, Monteverde, Porsche Design gibi dünyaca ünlü markaların hediyelik ürünlerinin satışını gerçekleştiriyor. Firma distribütörlüğünü yaptığı söz konusu ürünleri kendi mağazası dışında bayileri aracılığıyla müşterilerinin beğenisine sunuyor. Yeni satış noktalan için gelişmiş il ve ilçelerden gelecek bayilik talepleri değerlendirilecek. Bayilik için ürün miktarı kadar teminat gösterilmesi gerekiyor.

Telefon: 0212 293 97 84
E-posta: panterkirtasiye@gmail.com
Web: panterkirtasiye.com

KUM TOYS
Kum boyama

Kum Toys görsel sanatlar için eğitim materyalleri üretiyor.

Kum boyama, ahşap saat, keçe çanta, cam vitray ve tuval boyama bunlardan ilk akla gelenler. Firmanın Genel Müdürü Umut Aslan, “İstanbul Sultanbeyli’deki tesisimizde üretim yapıyoruz. Şirketimiz 2001’den bu yana faaliyet gösteriyor” diyor. Firma söz konusu ürünlerinin büyük bir bölümünü iç pazara sunuyor. Ayrıca Romanya ve Avusturya’ya ihracat yapıyor.

Kum Toys

Kum Toys’un Türkiye geneline dağılmış 300 bayisi var. Şirket yeni bayilikler oluşturmaya devam ediyor. Bayilik için bölge satış potansiyeline göre belirlenen ürün gruplarından alınması yeterli.

Telefon: 0216 31174 89
Web: kumtoys.com.tr

RUBENIS
Okul ve büro malzemeleri

Rubenis Büro ve Okul Gereçleri’nin sahibi Bekir İpek, “Anaokulundan sekizinci sınıfa kadar öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün yelpazesine sahibiz. Son yıllarda özellikle okul öncesi eğitim malzemelerine ilgi çok fazla. Bu tarz ürünlerimizin satışlarında ciddi artışlar yaşanıyor” diyor.

Firmanın üretim tesisi İstanbul Hadımköy’de bulunuyor. Ayrıca İstanbul Esenler, Maltepe ve Ikitelli’de ortak üretim yaptığı tesisler var. Bayi seçerken çok titiz davrandıklarını vurgulayan Rubenis Büro ve Okul Gereçleri Genel Müdürü Ali Mertol, “Halen Türkiye genelinde hizmet veren 100 bayimiz var. Yeni bayilikler oluşturacağız” diyor. Şirket bayi adaylarından herhangi bir bedel talep etmiyor.

Telefon: 0212 659 90 16
E-posta: rubeniskirtasiye@rubenis.org
Web: rubenis.org

COŞKUN KIRTASİYE
iki yıl önce üretime başladı

Coşkun Kırtasiye’nin temeli Ali ve Hıdır Coşkun kardeşler tarafından 1988’de sektörün kalbi olarak nitelendirilen İstanbul Cağaloğlu’nda atılmış. Yaklaşık 50 metrekarelik bir dükkanda kırtasiye ürünlerinin toptan satışını yapan şirket iki yıl önce üretime başladı. Firmanın üretim tesisi İstanbul Hadımköy’de bulunuyor. îkitelli’de showroom’u var. Ayrıca Bursa ve İzmir’de birer şubesi var. Bunların dışında Türkiye genelinde yaygın bir satış ağma sahip olduklarını belirten Coşkun Kırtasiye Pazarlama Müdürü Burak Cenik, “Bin 250 perakende satış noktasında ürünlerimiz satılıyor. Ayrıca toptan satış yapan bölge bayilerimiz var” diyor. Firma, 2015’te yeni bayilikler oluşturacak. Ayrıca 2016’da Coşkun Kırtasiye adıyla yeni mağazalar açılacak.

Firma kendi markası olan Salvo ile okul ve ofis ürünleri üretiyor. Ayrıca Double a, Shutter ve Eagle gibi markaların Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Telefon: 0212 67166 00
E-posta: pazarlamalgcoskunkirtasiye.com.tr
Web: coskunkirtasiye.com.tr

KESKİN COLOR
özgün ürünleri çok ilgi görüyor

Keskin Color, şu sıralar yeni üretim tesisine geçmek için gün sayıyor. Halen dört bin metrekarelik üretim tesisinde faaliyet gösteren firma, iki ay içinde İstanbul Selimpaşa’da inşa ettiği yeni üretim tesisine geçecek. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Keskin, “Yenilikçi ürünlerimiz sayesinde satışlarımızda muazzam bir artış yakaladık. Mevcut tesisimiz yeterli gelmediği için yeni bir tesis kurmaya karar verdik. Yeni üretim tesisimiz 14 bin metrekare kapalı alana sahip” diyor.

Keskin Color

Keskin Color Star Wars, Spiderman, Tweety, Snoopy, Cars2 ve National Geographic gibi 20 karakterin kırtasiye lisanslarına sahip. Ayrıca Pepee, Mickey Mouse Club House, Baby Looney Tunes ve Sizinkiler’in gelişimi destekleyici ürün grubu lisanslarını elinde bulunduruyor.

Web: keskincolor.com.tr
Telefon: 0212 65148 22

ABC SUPER SUPPLY
ABD’den ithal ediliyor

ABD menşeli ABC Super Supply, Aylin Kanzık tarafından Türkiye pazarma getirildi. Markanın Türkiye distribütörlüğünü alan Kanzık, “Ürünlerimizde zararlı hiçbir kimyasal madde bulunmuyor” diyor. Markanın eğitim ve gelişim amaçlı sanatsal faaliyetleri destekleyen ürün grupları var. Bunlar 18 ay-5 yaş çocuklara hitap ediyor.

ABC Super Supply

ABC Süper Supply’ın İstanbul, Samsun, Gaziantep, İzmir ve Ankara’da şubeleri var. Şirket, Türkiye genelinde yeni bayilikler oluşturacak. Bayilerden herhangi bir teminat istenmiyor.

Telefon: 0216 464 96 85
E-posta: ¡nfo@abcsupersupply.com
Web: abcsupersupply.com

MONOPOL KIRTASİYE ÜRÜNLERİ
Orijina! satranç takımı

Monopol Kırtasiye Ürünleri, İstanbul Maslak’taki imalathanesinde satranç takımı, şövale, resim paleti, mishap, tahta silgisi, gönye-iletki-pergel, flüt ve benzeri ürünler üretiyor. Ürünlerini toptan satış yapan bayileri aracılığıyla piyasaya sunuyor. Monopol Kırtasiye Ürünleri temsilcilerinden Emir Cengiz, ürünlerinin satışını Türkiye geneline dağılmış 50 bayi aracılığıyla gerçekleştirdiklerini söylüyor. Şirket yeni bayilikler için Türkiye genelinden gelecek talepleri değerlendiriyor. Bayilik için herhangi bir bedel veya teminat istenmiyor.

Telefon: 0212 325 89 58
Web: monopolkirtasiye.com.tr

TEKNİK BÜRO GEREÇLERİ
Sanatsal ürünler

Ankara merkezli Teknik Büro Gereçleri, sanatsal ve teknik malzemeler üretiyor. Şirket ayrıca Kembs, Lutart ve Lutek markalı ürünlerin Türkiye temsilciliğini yürütüyor. Firmanın ürün gamı oldukça geniş.

Model manken, portatif şövale, ressam çantası, maket bıçağı, çizim blokları, kalem ve yazı gereçleri, boya, çizim malzemeleri, fırça, fırça aksesuarları, yazı tahtası ve pano bunlardan bazıları.

Firmanın Genel Müdürü Mustafa Çalışkan, “Ürünlerimizi toptan satış yapan beş bayimiz aracılığıyla piyasaya sunuyoruz” diyor. Bayi sayısını artırmayı hedefleyen şirket, bunun için gelişmiş il ve ilçelerden gelecek bayilik taleplerine öncelik verecek,

Telefon: 0312 467 9713
Web: teknikburo.com.tr

BALONEVİ
24 saat balon üretiyor

Balonevi, Türkiye’de balon üreten birkaç firmadan biri. Firma, Eylül 2001’de kurulmuş. Üretim tesisi İstanbul Tuzla’da. Üç vardiya üretim yapan şirket aylık 20 milyon adet balon üretim kapasitesine sahip. Balonevi Pazarlama Müdürü M. Oğuz Kucur, “Avrupa Birliği standartlarında üretim yapıyoruz. Üretim tesisimizde dünyada yeni, Türkiye’de tek olan dört renk serigraf baskı teknolojisini kullanıyoruz.

Balonevi

Dünyada dört renk hassas ve çepeçevre serigraf baskı teknolojisine sahip nadir firmalar arasmdayız” diyor.

Firma kendi bünyesindeki Ar-Ge departmanının geliştirdiği ve TÜBİTAK’tan aldığı destekle “suyla açmalı tam otomatik balon üretim makinesi” geliştirmiş. Firma balonun yanı sıra köpük balon da üretiyor.

Birkaç yıl önce Walt Disney lisansını alarak ürün gamını zenginleştiren şirket Mickey Mouse and Friends, Winnie The Pooh, Disney Princess, The Cars ve Toy Story 3, Avengers, Superhero ve Spiderman karakterleriyle balon ve çeşitli parti malzemeleri üretiyor. Firma, kendi adıyla parti için ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin bulunacağı mağazalar açıyor. Şirket, ürünlerini yerel ve ulusal zincir mağazalarda satıyor. Bunların yanı sıra toptan satış yapan bayileri var. Yeni bayilikler oluşturmayı hedefleyen şirket, Türkiye’nin her ilinden gelecek bayilik taleplerini değerlendiriyor.

Telefon: 0216 394 00 65
E-posta: oguz.vanli@balonevi.com
Web: balonevi.com

GOLDKİM BOYA
Akrilik ve metalik boya

Goldkim Boya Kimya Eğitim Araçları ve Gereçleri, sanatsal faaliyetler için akrilik ve metalik boya üreten birkaç yerli firmadan biri. Ürünlerini Rich markasıyla piyasaya sunan şirketin üretim tesisi İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde. Beş yıldır üretim yapan şirket, ürünlerini iç pazarın yanı sıra yurtdışına da satıyor. Goldkim Boya Tunus, Iran, Bulgaristan, Yunanistan ve Sırbistan’a ihracat yapıyor. Bunların yanı sıra başka markalar için de fason üretim yapıyor.

Goldkim Boya

Firmanın ortaklarından Ekrem Albuyur, “Rich markalı ürünleri Türkiye genelindeki bayiler aracığıyla müşterilerimize sunuyoruz. Yeni bayilik taleplerini değerlendiriyoruz. Bayilik maliyetleri, seçilen bölgenin satış potansiyeline göre değişiyor” diyor.

Telefon: 0216 469 32 34 – 35
E-posta: info@richhobby.com
Web: richhobby.com

Kırtasiye Mağazası Açmak İçin Kırtasiyen Bayiliği

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu