Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Kişiye Özel Dikim Hizmeti

Kişiye Özel Dikim HizmetiÜç kuşaktır dikim yapıyor

Kişiye özel dikim yapan Derviş Bağzıbağlı, bugün üçüncü kuşağa emanet bir modaevi. Dördüncü şubesini Nişantaşı’nda açmaya hazırlanan Bağzıbağlı, yakm zamanda yurt dışma da açılmayı hedefliyor.

bagzibagli

Kişiye özel dikim son yılların dikkat çeken bir iş sahası. Zira artık herkes en basit takım elbisede bile farklı görünmek istiyor. Bu da kişiye özel dikim yapan modaevlerinin sayısını artırdı. Bunlar arasında yıllardır hizmet veren firmalar da var elbette. Derviş Bağzıbağlı Modaevi, bu şirketlerden biri…

KKTC’de 1957 yılında Raşit Bağzıbağlı tarafından kurulan Bağzıbağlı Kumaşçılık, uzun yıllar kumaş ticareti ve terzilik hizmeti sundu. İstanbul’un Bağdat Caddesi’nde ilk kumaş mağazasını 1995 yılında açan Derviş Bağzıbağlı, 1999 yılından bu yana Derviş Bağzıbağlı Modaevi olarak hizmet veriyor. 2005 yılında oğulları Raşit Bağzıbağlı ve Onay Bağzıbağlı’nın da firmaya katılmasıyla birlikte 2007 yılında Levent’te ve 2010 yılında Ankara’da Derviş Bağzıbağlı şubeleri açıldı. Önümüzdeki haftalarda 4’üncü şubesiyle Nişantaşı’nda hizmet sunmaya devam edecek olan Derviş Bağzıbağlı, kumaşların yanı sıra kadın ve erkekte kişiye özel dikim hizmeti veriyor.
ÜÇÜNCÜ KUŞAĞA EMANET

Derviş Bağzıbağlı, markasında haute couturele adını duyuran Raşit Bağzıbağlı, haftanın iki günü Ankara şubesinde kalan günlerde ise Derviş Bağzıbağlı ile birlikte Levent şubesinde müşterilerine özel hizmet sunmaya devam ediyor. Ailenin diğer üyesi Önay Bağzıbağlı ise markanın geleneksel kısmıyla, kumaş ve erkek özel dikimle uğraşıyor. Dünyaca ünlü kumaşların kullanıldığı tasarımlarıyla şimdiye dek iş ve sanat dünyasının pek çok ünlü ismini giydiren Derviş Bağzıbağlı, bugün üçüncü kuşağın ellerine emanet…

Önay Bağzıbağlı, kişiye özel hizmetin, Derviş Bağzıbağlı modaevinin ilk kuralı olduğunu söylüyor. Bağzıbağlı, “Bizden istediklerinden öte, kişiyi dinleyerek nelere ihtiyacı okluğunu, vücut tipi gibi unsurları da göz önüne alarak onlara önerilerimizi sunuyor ve özel kumaşlarımız, deneyimli terzilerimizle kişinin tamamen kendisini özel hissedeceği bir sistemle hizmet veriyoruz” diyor.

  Tekstilde Organik Elyaf Modası ve Organik Yün Üretimi

TASARIM ÖN PLANA ÇIKIYOR

Raşit Bağzıbağlı, erkek giyiminde geçmişte terzilik seçilen modellerin dikiminden ibaretken bugün tasarımın ön plana çıkmaya başladığına dikkat çekiyor.

Kişiye özel dikim denildiği zaman stil danışmanlığından doğru kumaş analizine, kalıbından son provaya kadar her konunun akla geldiğini söyleyen Bağzıbağlı, şöyle devam ediyor:

“Günümüz Türkiye’sinde erkek modasına ve modacılarına baktığımızda tasarım yolunun iyi bir dikiş, kalıp ve stil danışmanlığından geçtiğini görüyoruz. Eskiden tekstil endüstrisinde kısıtlı kalitede kumaş üretilirken bugün yelpazemiz çok genişledi. Kumaşların elbisede ne tür performans göstereceğini bilmek de oldukça önemli. Bunun için yılların tecrübesi gerekiyor. Benim en büyük şansım söz konusu tecrübeleri babam ve dedemden almış olmam.”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir