Bayilik ve FranchiseBayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Kişiye Özel Yatakla Türkiye Genelinde Franchising Fırsatı

Kişiye özel tasarımlar giderek önem kazanmaya başladı. Zira bu alandaki ürünlerin büyük ölçüde talep görmesiyle, firmalar kişiye özel tasarımlara daha çok yer vermeye başladı. Evoteks tarafından üretilen kişiye özel yatak Dr. Mattress de bu markalardan biri. Her vücut tipine, kiloya, ebata uygun olarak üretilen yataklar, kişinin biyometrik ölçüsü alınarak üretiliyor. Kişiye özel yatak yalnızca tek kişilik olarak değil, evli çiftler için de çift kişilik olarak hazırlanabiliyor. Bunun için çiftlerin ikisinin de ölçüleri ayrı ayrı alınıp, b,r yatakta birleştiriliyor. 62 saat süren el işçiliği sonrası iki hafta içinde yatağınızı teslim alabiliyorsunuz.

Dr. Mattress için tüm Türkiye genelinde franchise veriliyor. Bu alanda ciddi bir talep alan firma, konsept mağazasını İstanbul Sapphire Alışveriş Merkezi’nde açtı.

 

Kişiye özel yatağın dışında, doğal dokulardan ürettiği yatak ürünlerine, bebeklerin boğulmasını engelleyen özel bebek yatağına, hastalar için özel medikal yataklara da satış noktalarında yer verecek olan Dr. Mattress, Türkiye’nin her yerine bu konsepti franchising ile yaymayı amaçlıyor.

Parmak İzi İle Kişiye Özel

1988 yılında ev ve otel tekstili alanında faaliyet göstermek üzere kurulan Evoteks firması, 2004 yılında kendi bünyesinde kurduğu Ar-Ge departmanıyla çeşitli üniversitelerin profesörleri, mühendisleri ve bilim adamları ile beş yıl boyunca sağlıklı bir uykunun nasıl bir yatak modelinden çıkacağını araştırmış Bu çalışmalara yapılan 2 milyon dolarlık yatırım sonucunda, kişiye özel üretilen Dr. Mattress ortaya çıkmış.

Dr. Mattress, uzman doktor ve fizyoterapist denetiminde, parmak izi gibi kişiyi diğerlerinden ayıran bir yöntemle 3 boyutlu vücut profilini çıkarıyor. Bireyleri birbirinden ayıran, ölçeklenebilir psikolojik veya davranışsal karakteristiklerin kimlik tespitinde kullanılan, bilgisayar kontrollü sistemler olarak tanımlanan biyometri sistemiyle ölçüm alınıyor. Zararsız beyaz ışıkla, kişinin farklı açılardan görüntüsünü alıp verileri aktarıyor. Daha sonra özel ölçümleme yatağında farklı yatış pozisyonları, vücudun yatağa yaptığı basınç ölçümlenip toplanan veriler, kişiye özel 3 boyutlu modeli ortaya çıkarıyor. Bu işlemlerle kişinin konfor katmanı ve müdahale bölgeleri tespit ediliyor ve kişiye özel DR. Mattress yatağı üretiliyor.

Dr. Mattress’e ait bir showroom açmanın maliyeti 50 bin EURO civarında. Bölgeden bölgeye değişmek kaydıyla satış ve pazarlama faaliyetleri tam olarak büyütülürse, yatırımcı ayda 15 bin- 75 bin lira arası ciroya ulaşabiliyor. Kâr marjı ortalama %70 olan Dr. Mattress’in verdiği bayilik paketi içerisinde, know how desteği, eğitim, açılış, lokasyon tercihi ve lojistik desteği, proje ve dekorasyon, teknik ekipman tedarik ve kurulum desteği, vitrin düzenleme desteği, fizibilite çalışmaları, ulusal ve yerel reklam desteği, kampanyaları da yatırımcısına beraberinde sunuyor.

Uygun Yer: Sistemin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.
İlk Sermaye: Yaklaşık 50 bin Euro civarında.
Ciro Hedefi: Yatırımcıya ayda 15 bin – 75 bin lira arası ciroya ulaşabiliyor.
Kâr Marjı: Ortalama %70
Bayilerde Aranan Özellikler: Yeterli sermayeye sahip girişimciler
Başvuru: www.eniyiuyku.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu