Makaleler

Kobiler İçin Teknomelek Uygulaması

Teknolojiyi kullanırken sorun yaşayan KOBI’ler için Ünite BT tarafından Teknomelek uygulaması hayata geçirildi. Teknomelek, KOBİ’lerin, karşılaştıkları her türlü teknolojik soruna, uzaktan erişimle çözüm sunmayı hedefliyor.

Bilgi Teknolojileri (BT) dış kaynak kullanım şirketi, Ünite Bilgi Teknolojileri (Ünite BT), KOBt’lerin teknoloji sorunlarına çözüm bulmak için Türkiye’nin ‘ilk uzaktan destek hizmet paketi’ Teknomelek’i, Teknoloji Sorunsa Çözüm Burada’ sloganıyla hayata geçirdi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR

Teknomelek KOBÎ’lerin, karşılaştıkları her türlü teknolojik soaına, anında, uzaktan erişim ya da çağrı merkezi aracılığıyla çözüm sunmayı hedefliyor. Ünite BT CEO’su Malkoç Süalp, “Gerek bilgi teknolojileri alt yapısı gerekse de, teknolojiyi kullanırken karşılaşılacak sorunlar konusunda, KOBİ’lere bu içerikte hizmet veren başka bir proje yok. Kısa sürede 15 bin KOBÎ’ye hizmet vermeye başladık. Teknomelek’e bu ilgi, bu konuda Türkiye’deki açığı ve potansiyeli ortaya çıkardı” diyor.

Peki Teknomelek’in çözüm odaklı sistemi nasıl işleyecek? KOBÎ’ler, e-mail ya da çağrı merkezi aracılığıyla Teknomelek’in IT uzmanlarına, karşılaştıkları sorunla ilgili çağrı bırakacak. Çağrıyı alan Teknomelek IT uzmanlan ise, soaın yaşanan cihaza uzaktan bağlanarak, sorunu tespit edip, gerekli programlan yükledikten sonra, cihazı yeniden çalışmaya hazır hale getirerek, sorunu giderecek.

KOBİ’ler, çağn merkezi, e-mail ve uzaktan erişim gibi alternatiflerle kolayca erişebildikleri Teknomelek IT uzmanlarına, haftanın her günü, saat 9:00- 23:00 arasında çağrı bırakabilecek.

Teknomelek’in KOBI destek paketi kapsamında ise her model ve markada masaüstü, dizüstü, tablet, netbook bilgisayar ve bu bilgisayarlara ait printer, ADSL modem, harici hard disk sürücüler, Windows ve IOS işletim sistemlerinin tüm versiyon ve sürümleri ile her marka akıllı telefonlar yer alıyor.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu