Anasayfa / İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği / Kobilere Denenmemiş İş Projeleri

Kobilere Denenmemiş İş ProjeleriHENÜZ Türkiye’de olmayan bu yenilikçi ürün ve teknolojileri kullanarak rekabette öne geçmek istiyorsanız, EGE Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBILTEM) bünyesinde faaliyet gösteren Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi (EBIC-Ege) ile irtibata geçmeniz yeterli. EBIC-Ege, Türk girişimcilere yurtdışında ticari işbirlikleri, teknoloji transferi, ortak yatırım ve AB fonlarına ulaşım gibi konularda hizmet veriyor. EBIC-Ege Müdürü Dr. Serdal Temel, “EBIC-Ege olarak sadece teknoloji ithal edenlere değil aynı zamanda Ar-Ge yoluyla teknoloji üreten ve ihraç eden KOBI’lere de yardımcı oluyoruz” diyor.

Bugüne kadar 4 bin 9 firmayla birebir görüşen Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi, bunlardan 629’unun Avrupa’da ortak aramasını sağladı. 89 işbirliği anlaşmasına aracılık yapan merkezin kapıları tüm KOBl’Iere açık. EBIC-Ege’ye 0232 34344 00 telefon numarasından ve ebicege.org.tr internet sitesinden ulaşabilirsiniz…

Yalıtım için polyester-fiber malzeme
Israilli bir KOBİ, ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyan tüm endüstriler için polyester bazlı fiber alaşımlar geliştirmiş. Çevre dostu bu malzemelerin piyasadaki mevcutlarla karşılaştırıldığında çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, yüksek ateşe dayanıklı ve düşük maliyetli. Israilli firma, söz konusu malzemeleri Türkiye pazarına sunabilecek partner arayışında.
Referans numarası: 11 İL 80ER 3NNJ

Enerji yönetimi için yenilikçi yazılım
Almanya’da faaliyet gösteren bir firma, enerji kullanımının Online takibi, yönetimi ve denetimi için yenilikçi bir yazılım geliştirmiş. Söz konusu yazılım sayesinde enerji tüketiminin nasıl azaltılacağı, etkinliğinin nasıl artırılacağı gibi konularda bilgi elde ediliyor. Alman firma, söz konusu yazılımı kullanmak isteyen şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 OE 1695 3020

Teknoloji tabanlı ürün tasarımı
lskoçya’da faaliyet gösteren bir firma, tüketici ürünleri, medikal aletler ve bilimsel cihazlar alanlarında uzmanlaşmış. Iskoç firma, bu alanlardaki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili deneyim ve yeteneğini başka şirketlerle paylaşmak istiyor. Bu doğrultuda teknik destekli ticari anlaşmalar yapılacak.
Referans numarası: 12 GB 46P4 301D

Güneş panelinde maliyet düşüren teknoloji
Alman bir KOBİ, güneş enerjisi kollektörleri için dokulu yüzeylere bile kaplamaya imkan sağlayan yüksek selektifli bir kaplama geliştirmiş. Bu teknolojinin düşük maliyetli ve düşük enerji ! tüketimi gibi avantajlı yönleri var. Söz konusu teknoloji, güneş panele li üretiminde kullanılmaya uygun. Alman firma, Türkiye’de benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 DE 0855 3NH9

Hızlı prototiplendirme teknolojisi
Macaristan’da faaliyet gösteren bir şirket, endüstriyel ürün tasarımı ve üretimi konusunda yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. 3D (üç boyutlu) bilgisayar destekli tasarıma dayalı bu teknoloji, hızlı prototiplendirme, hızlı şekillendirme, hızlı imalat, tersine mühendislik ve 3D tarama gibi özelliklere sahip.
Referans numarası: 11 HU 50S2 3KIQ

Düşük maliyetli güneş paneli
İtalya’da faaliyet gösteren bir şirket, piyasadakilere göre maliyeti 15 kat daha az olan yeni bir güneş panel sistemi geliştirmiş. Bu yenilikçi güneş panelinin kurulumu çok kolay. Binaların sıcak su ihtiyacının yanı sıra daire ısıtmasında da kullanılabiliyor. İtalyan şirket, lisans anlaşması yapabileceği Türk firmalar arıyor.
Referans numarası: 10 İT 52T2 3GCN
Yeni bir hammadde üretim tekniği
Bir İspanyol şirketi, enjeksiyon kalıplama teknolojisinde yeni bir uygulama geliştirmiş. Bu yeni teknik sayesinde, üretim aşamasındaki ara basamaklar azaltılıyor.
Bu sayede hem zaman hem de maliyet tasarrufu sağlanıyor. İspanyol şirket, ticari işbirlikleri yaparak, üretim ve patent konularında ortaklık kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 ES 28F8 3G4Y

Demir talaşındaki bakırı azaltıyor
HollandalI bir şirket, demir talaşı içerisinde bulunan bakırı yüzde 90 oranında ayrıştıran ve geri dönüşümünü sağlayan bir teknoloji geliştirmiş. Söz konusu teknolojiyle demir talaşı içinde önemli miktarda bulunan değerli bakırı ayrıştırmak mümkün. HollandalI şirket, bu yenilikçi teknolojiyi kullanmak isteyen firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 10 NL 60AH 3GE7

  İnci Metal Mısır Arabası İmalatı

Gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu
Mikrobiyal koruma alanında faaliyet gösteren DanimarkalI bir firma, gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu çözümler geliştirmiş. DanimarkalIlar, gıda işleme endüstrinde faaliyet gösteren şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 OK 20B7 302N

Düşük karbon avantajıyla buz üretimi
İngiltere’de bir üniversitede, buz üretimi konusunda yeni bir teknoloji geliştirilmiş. Bu yenilikçi teknoloji, klasik yöntemlere göre yüzde 30 enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca daha güvenilir ve etkin bir şekilde buz kalıpları üretmeye olanak sağlıyor. Üniversite, söz konusu teknolojiyi kullanmak isteyen şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 GB 77dz 3GJM

Seradaki virüsleri yok ediyor
Ispanya’da bulunan bir araştırma merkezi, sera ve bahçe bitkileri yetiştiriciliğinde zararlı virüslerin belirlenmesinde hızlı, etkin ve ucuz bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem sayesinde virüslerin üremesi engellenerek, hastalığa yol açmadan bertaraf edilmesi sağlanıyor. Böylece büyük maddi kayıplardan kurtulunabiliyor. Araştırma merkezi, Türkiye’de ticari işbirliği yapabileceği firmalar arıyor.
Referans numarası: 10 ES 23C6 3GDM

Yenilikçi stent
İngiltere’de faaliyet gösteren bir şirket, kendiliğinden genişleye-bilen ve kıvrılmayan stent geliştirmiş. Patenti alınan bu yeni ürün için Türkiye’de distribütör aranıyor.
Referans numarası: 09 GB 4303 2S5R

inovatif çevresel izleme
İtalya’da faaliyet gösteren bir şirket, inovatif altyapısal ve çevresel izleme hizmeti sunuyor. Sistem interferometrik radar sensörleri esaslı uydu ve yeri bütünleştiren yenilikçi özelliğe sahip. Hiçbir donanım veya yazılım edinmeye gerek yok. İzleme hareketi, özel gereksinimleri eşleştirmek içiıı tasarlanmış ve uyarlanmış. Sistem yerel yönetimler, sivil savunma daireleri, altyapılarla sorumlu olan firmalar ve hizmet sağlayıcıları tarafından kullanılabilir.
Referans numarası: 12 İT 53U1300F

Hırsızların açamadığı kapı kilidi
Romanyalı bir mucit kızaklı kayan kapılar, katlanan kapılar ve ikiz kapılar için kullanılan hırsızlığı önleyici kilit geliştirmiş. Kapının el tutma yeri kesinlikle kesileıııiyor ve tahrip edilemiyor. Mucit teknik işbirliği, lisans anlaşması ya da diğer ticari sözleşmeler ile ilgileniyor.
Referans numarası: 11 RO 75DV 3NJR

Güneş enerjisi sistemleri
Güneş enerjisi sistemleri kuran PolonyalI bir şirket, Türkiye’de benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla işbirliği yapmak istiyor. PolonyalI şirket, aynı zamanda büyük termal sistemlerdeki ısı pompası montajı ve kurulumu konularında tecrübe sahibi.
Referans numarası: 10 PL 64BD 3GH4

Ekolojik su arıtma için yeni yöntem
Bir Fransız şirketi, su arıtılması için basit ekolojik yenilikçi bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem mevcut su minerallerini koruyor.
Sudaki ağır metal, virüs, kolera gibi zararlı maddeleri süzüp çıkarabiliyor. Fransız şirketi, teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 38n0 3MY2

Endüstriyel ve tıbbi makineler
Ispanya’da endüstriyel ve tıbbi makineler üreten bir şirket, ürünlerinin Türkiye’de satış ve dağıtımını yapabilecek firmalar arıyor. Referans numarası: 20100226016

Orijinal plaj havlusu için distribütör
Mısır’da oteller için her çeşit plaj havlusu üreten bir şirket, ürünlerini Türkiye’de pazarlayabilecek firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 20100224024

Ortopedik ürünler için distribütörlük
1996’dan bu yana Yunanistan’da ortopedik ve anatomik ürünler üreten bir firma, Türkiye’de işbirliği yapabileceği ortaklar arıyor. Türkiye’de distribütörlük vermeyi düşünen Yunanlı firma, ortaklık tekliflerine de açık. ISO 13485:2003 belgesine sahip firmanın belli başlı ürünleri şöyle sıralanıyor: Eklem ve vücut destek ürünleri, yastık, yatak, meaikal çorap…
Referans numarası: 20110322038
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yurtdışından 20 işbirliği teklifi

Türkiye Odaiarve Borsalar Birliği’ne (TOBB) şubat ayı içerisinde birçok farklı ülkeden işbirliği teklifi geldi. Makarnalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir