Anasayfa / Teknoloji / Kolay yoldan yüksek hızlı internet bağlantısı

Kolay yoldan yüksek hızlı internet bağlantısıKapalı bir odada oturanlara kolay yoldan yüksek hızlı internet bağlantısı mı sağlamak
istiyorsunuz? Oxford Üniversitesi formülü bulmuş: Işığı alın, fiber optik kablodan geçirin, biraz güçlendirin ve tavandan odaya yansıtın. Böylece saniyede 100 gigabit veri aktarım hızına ulaşabiliyorsunuz. Ancak pratikte küçük bir sorun var: Fiber optik kablodan çıkacak ışığın yansıyacağı yeri tam olarak denk getirmeniz gerekiyor. Yani neredeyse odada uçan bir sivrisineği lazerle vuracak kadar hassas olmanız gerek. Sorun değil, zamanla hallolur.
100 Gigabit Veri

Geliştiricileri bu teknolojinin Wi-Fi’ın yerini alabileceğini düşünmediklerini belirtiyor. Diğer yandan Wi-Fi ile ulaşabileceğiniz maksimum hız saniyede 7 gigabit iken, Li-Fi adı verilen ışıkla aktarıma dayalı bu sistemlerde kuramsal hız 3 terabitin üzerine çıkabiliyor. Bu bir saniyede 50 binden fazla şarkıyı aktarabilecek kadar yüksek bir hız demek. Detayları bit.ly/fiberifi adresinde okuyabilirsiniz.

  Kök Hücre Yöntemiyle Saç Kökü Hücresi ÜretildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir