İş Fikirleri ve İş Kurmak

Koruyucu taşlar kadın girişimcilere özgü bir iş

Koruyucu taşlar sağlığın sigortası

Elektronik cihazların yaşamımızda daha çok yer alması görünmeyen bir tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Cep telefonlarından, tablet ve dizüstü bilgisayarlara kadar hemen her şey kendi çevresine radyasyon yayıyor. Üstelik yeni araştırmalar kentlere yakın rüzgâr türbinlerinin de geniş bir alana radyasyon yaydığını gösteriyor. Buna elektrik enerjisini taşıyan direkler ve ‘pilon’ olarak adlandırılan dev nakil hatları da dâhil. Çevremizi sarıp sarmalayan bu radyoaktif tehlikeler insan organizması üzerinde tahribat yapmakla kalmıyor, hücrelerde mutas-yonlara yol açabiliyor.

Koruyucu taslar

Bilimsel çalışmalar çağımıza özgü bu tehlikeyi önleyici yöntemleri henüz tam geliştirebilmiş değil. Ancak yapılan çalışmalar yarı değerli bazı mineral ve doğal taşların radyasyonu yansıttığını ya da emdiğini gösteriyor. En azmdan bireysel korunma için basit bir uygulamanın yeterli olabileceği şimdi daha çok konuşuluyor. Me-tamorfik taşlar ile özel minerallerin bu yetenekleri yeni bir girişim alanı yaratmak üzere. ‘Kuartz, ‘gipsum’, ‘hematit’, ‘fluo-rit’, ‘turmalin’, ‘kalsit’, ‘barit’, ‘grafit’, ‘yeşim’, ‘garnet’ ve bazı şist çeşitlerinin radyasyon yayılımım yansıttığını veya emdiğini gösteriyor. Uygun mineral ve taşlarla yapılan özel emiciler yeni bir uğraşı için girişim alanı olabilir. Bunların aynı zamanda birer süs eşyası olarak üretilmesi ise tam da kadın girişimcilere özgü bir iş.

Bilgisayar üzerine konan ya da bir cep telefonu kapağına yapıştırılan radyasyon yansıtıcı ve emiciler son yıllarda çok konuşulan ilginç bir iş olarak görünüyor. Araştırma yaparak hangi materyal üzerine çalışılmasına karar vermek bu işin ilk aşaması. Bunların bilezik ve kolye şeklinde sanatsal biçimde olanlarını da unutmamak gerek. İş kurmak için yeni işlerin paylaşıldığı iş fikirleri başlıklı yazılarımızı da değerlendirebilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu