Güncel Ekonomi Haberleri

Kripto Para Almanın veya Kazanmanın En İyi Beş Yolu

Gün geçtikçe daha fazla insan kripto dünyasına adım atıyor ve artık teoriden pratiğe geçmek istiyor. Giderek artan bir şekilde, kripto paranın nasıl satın alınabileceği veya fiat paraya nasıl çevrileceği konusunda sorular soruluyor. Kripto para satın almanın veya satmanın en kolay yollarından 5 tanesini ve her biri için birkaç kanıtlanmış örneği sizler için derledik.

Her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları olan temelde birkaç farklı yol karşımıza çıkmaktadır. Temel farklılıklar, işlemlerin hızı, komisyon ücretleri ve tabii ki güvenliktir. Size kendimizin kullandığı ve cüzdanınıza hiç bir zarar vermeyecek kanıtlanmış hizmetler hakkında bilgi vereceğiz. Ama sizin için daha önemli olan şey; hız veya ekonomidir, bunu da kendiniz seçmelisiniz.

Kripto Para
Kripto Para Almak

1.Yöntem: Kripto Para Borsaları

Piyasada kripto para ticareti yapan epeyce farklı borsa bulunmakta. Bunlar işlem hacmi, kotalar, kimlik gereksinimleri, olası para yenileme, para çekme yöntemleri ve arayüz dili bakımından farklılık gösterirler.

Tüm borsalardaki işlem algoritması yaklaşık olarak aynıdır ve birkaç aşamadan oluşur:

  1. Kayıt ve yetkilendirmeden sonra, parayı borsa hesabına aktarın;
  2. Daha sonra kripto para almak veya satmak için işlem yapın;
  3. Kripto para listesine gidin, ilgilendiğiniz kripto ve fiat para birimi çiftini seçin, değeri ve para birimi miktarını ayarlayın.

En iyi satış kuruna göre alış fiyatını belirlerseniz, işlemler de anında gerçekleştirilecektir. Daha uygun bir kur belirlerseniz, kur seçilen değere ulaşana kadar beklemeniz gerekecektir.

İşlemi tamamladıktan sonra, parayı borsadan hemen çekmek daha iyidir; kripto parayı diğer cüzdanlara, fiat parayı ödeme sistemlerine veya banka kartlarına. Borsada büyük miktarlar tutmak mantıklı değildir, sadece yakın gelecekte alım satım yapacağınız kadar tutarı saklayabilirsiniz.

Kripto Para
Kripto Para

2.Yöntem: Kripto Para Çeviriciler

Tüm online kripto para çeviriciler aynı mantıkla çalışır ve oldukça basit olup istediğiniz para çiftini (kripto veya fiat) seçmeniz ve miktarı belirtmeniz yeterlidir. Kripto para çeviriciler genellikle birçok ödeme yönteminin yanı sıra büyük kripto para birimlerini destekler:

  • Bitcoin;
  • Ethereum;
  • Litecoin;
  • Dash.

Bu yöntem en basit ve en hızlı yöntem olarak adlandırılabilir çünkü tüm süreç birkaç dakika sürecektir. Kripto para çeviricilerin temel eksikliği en uygun değer ve işlem komisyonlarının varlığı değildir. Bir kripto para çeviricinin, borsalarda kripto para satın alan ve daha sonra bunu kullanıcılara satan, kendi yüzdesini ekleyen ve genellikle küçük olmayan ikincil bir yapı olduğunu anlamak önemlidir (komisyonlar %10 ila15’e ulaşabilir). Ayrıca, tüm kripto para çeviriciler popüler olmayan kripto paralarla çalışmaz.

Kripto Para
Kripto Para Almak

3.Yöntem: Profesyonel “Para Çeviriciler”

Forumlar, sohbet odaları, mesaj panoları vb. üzerinde pazarlık yaparak doğrudan sahiplerinden kripto para satın alabilirsiniz. Bu genellikle en karlı olanıdır, ancak aynı zamanda kripto para satın almanın veya çekmenin en riskli yoludur. En önemlisi yalnızca güvenilir para çeviricilerle iletişim kurmak, diğer kullanıcıların yorumlarını ve geri bildirimlerini okumak ve dolandırıcıların tuzağına düşmemek için her zaman bu kişileri dikkatlice takip etmektir.

Mutlaka okuyun: Kripto Paralarda ETF Fırtınası Esiyor Nedir Bu ETF?

4.Yöntem: Kullanıcılar Arasında P2P (Uçtan Uca) Alım Satım

Uçtan uca hizmetler, doğrudan diğer kullanıcılarla para alım satımı yapmanıza olanak tanır. Kullanıcılar, kripto para alım satımı yapmak için para birimi kurunu ve ödeme yöntemlerini belirttikleri reklamlar yayınlar. Bu reklamlara yanıt verip ödeme yöntemlerinden birini seçerek nakit satın alma veya çevrimiçi işlem yapmak için randevu alırsınız. Para birimi kuru, kripto para çeviricilerden çok daha karlı, komisyonlar daha düşüktür ancak ilkesiz satıcılarla karşılaşma olasılığı olduğu için risk daha yüksektir.

5.Yöntem: Alım Satım Yapabilme Özelliğine Sahip Kripto Cüzdanlar

Bazı kripto para cüzdanları, kullanıcıların kripto parayı fiat parayla ya da fiat parayı kripto parayla takas etmelerine olanak tanımaktadır.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu