Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Kristal Elma jürisinde Ali Taran rüzgarı esti

Kristal Elma jürisinde Ali Taran rüzgarı estiKristal Elma jürisinde Ali Taran rüzgarı esti

Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde en heyecanla beklenen etkinlik hiç kuşkusuz ödül törenleri. Ali Taran başkanlığındaki jüri seçimlerini yaptı. Peki jüri toplantılarında neler yaşandı? Jüride yer alan reklamcıların tweet’leri oldukça eğlenceli bir seçim sürecinden geçildiğim gösteriyor.

kristal elma

Bu yıl Kristal Elma, 25-28 Eylül tarihleri arasında bir yaratıcılık festivali olarak gerçekleştirilecek. İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’ndeki festivalde dört gün boyunca 75 etkinlik yapılacak ve dünya çapında isim yapmış 120 konuşmacı katılacak. Facebook Global Kreatif Çözümler Direktörü Mark DArcy’den Publicis Groupe Başkam ve CEO’su Maurice Levy’e kadar pek çok ismin ilginç oturumlanyla sürecek festivalin en heyecanla beklenen bölümlerinden biri de kuşkusuz ödül töreni.
Ali Taran başkanlığındaki seçici kurullar, Tarabya Oteli’nde yapılan toplantılar neticesinde ödül alacak işleri belirledi. Kurullarda yer alan bazı reklamcıların sosyal medyaya yansıyan yorumlan ise toplantıların nasıl geçtiğiyle ilgili ipuçlan verdi. Örneğin jüri başkam Ali Taran’ın komik ve matematik otoritesiyle jüridekileri, demek çalışanlan ve garsonlan bile ilkokul yaşma sindirdiğine dair bir tweet atan Alametifarika kurucu ortağı Uğurcan Ataoğlu, jüriyle ilgili en çok yorum yazan reklamcı oldu. Ataoğlu, bir tweet’inde Taran’ın “Beğendiğim hiçbir iş ödül almadı ben artık bu mesleği bırakayım” dediğini de takipçileriyle paylaştı. Ataoğlu, attığı tweet’inde “Uzun yıllar sonra 25. Kristal Elma’da jüri üyesi oldum. Katılmadığımız bir yarışmada jüri olmak çelişkili ama rahat benimkisi zaaf-ı 25” diyerek bir de özeleştiri yaptı.

Movida PlusMap Ajans Başkanı Oğuzhan Akay, twitter’da jüri sonuçlarından sektörün memnun kalacağı yönünde bir yorumda bulundu.

Mindshare Türkiye Genel Müdürü Özer Sata, Kristal Elma’nın bir festivale dönüşmesiyle ilgili bir yorum paylaştı. Sata “Farkında mısınız Kristal Elma, ayakta kırmızı şarap ve peşine acele acele ödül veren formatından kurtuluyor. Beslenme kaynağı oluyor” diye yazdı. Dijital Seçici Kurul’un Başkam olan 4129 Ajans Başkanı Alemşah Öztürk ise hem jüriyle hem de işlerle ilgili yorum yapan kişilerdendi.

  Beren Saat ikinci kez Rexona’nın reklam yüzü olduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir