Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Kriz, girişimci ruhunuzu karartmasın

Kriz, girişimci ruhunuzu karartmasınKriz, girişimci ruhunuzu karartmasın

Küresel krizin tüm dünyayı kasıp kavurduğu bu dönemde moraller de haliyle bozuluyor. Avrupa ve Asya’dan gelen kötü haberler, ekonomi çarkının teklemeye başladığını gösterirken dünyanın en büyük ekonomisindeki iflaslar, dalga halinde bütün dünyaya yayılıyor.

Aynayı kendimize çevirdiğimizde ise sanayi ve ticarette yaşanan durgunluk, her kesimi tedirgin ediyor, işlerin bir yıl öncesine göre pek iyi olmadığı açık Ancak değişmeyen bir gerçek var ki o da her krizin bir sonu olduğunu unutmamak… Buradaki temel soru ise “Bu krizin sonunun gelmesini mi bekleyeceğiz yoksa bu krizi fırsata dönüştürmenin formüllerini mi arayacağız?” olmalı.
Ekonomide en önemli kural, oyundan çekilmemek. Bir iş fikriniz varsa yenilikçi (inovatif) ve yaratıcı olduğu sürece her kesimden talep görecektir. Biz bu sayımızda krizi fırsata dönüştürecek iş fikirlerine öncelik verdik Bu dönemde akılcı davranmak, denenmemişi yapmak, alışılagelmiş ürünleri farklı sunumlarla inovatif hale getirmek çok önemli.

‘Bu dönem yatırım yapmak için doğru mu?’ diyenlerin, unutmaması gereken bir nokta var Azalan rakip sayısı, ürün kalitesi ve hizmette müfteri beklentileri ile fiyatlandırma, bu dönemde yeni denklemlere oturacak. Bu, işini henüz kurmadan krize yakalanan girişimciler için gözlem avantajı sağlayacak. Piyasanın yükseliş trendine yetişmek için yeterli hazırlık ve planlama yapan girişimciler avantaj elde edecek.

Girişimci; hayalleri olan, risk alabilen, fırsatları gözlemleyebilen, yatırımı yapıp organize, koordine ve kontrol eden, riski üstlenen kişidir. Her krizin kendi fırsatını, her fırsatın da bir iş fikrini yaratacağı bir döneme giriyoruz.

Krizin içinizdeki ilham perisini kaçırmaması dileğiyle…

Burcu Tuvay

  Çok Güzel Bir Girişimcilik BaşarısıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir