Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Lokasyon bazlı sosyal medya/oyun

Lokasyon bazlı sosyal medya/oyun

Oyun sektörü başlı başına çok büyük bir yatırım pastası olarak gözükmektedir. İş kurmak ve para kazanma yollarını araştıran girişimciler sektördeki fırsatları görmüşlerdir.

Geliştirilecek iş fikirlerine örnek

Oyun sektörüne yatırım kazandırıyor bunun farkında olmayan girişimci değildir. Lokasyon bazlı oyun üzerine farklı bir iş fikrine örnek vereceğim değerlendirmek yada size vereceği fikir ile fikir üretme size kalmış.

Lokasyon bazlı servisler hızla gelişim gösteriyor. Daha önce sayfalarımızda lokasyon bazlı ticaret deneyimlerini incelemiştik. Ticari operasyonlar lokasyon bazlı servislerin en büyük alanını oluşturuyor belki. Fakat bu alanda halen farklı iş fikirlerine yer var.

Türk girişimci Veysel Berk’in ABD’de kurduğu lokasyon bazlı sosyal medya mecrası Wallit, bu alanda geliştirilecek iş fikirlerine ufak bir örnek oluşturuyor.Wallit belli bir lokasyonda bulunan kullanıcıların yer aldığı bir sosyal medya mecrası olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte lokasyon bazlı oyunlar da bu alandaki iş fikirlerinden biri olarak değerlendirilebilir. ABD’de Michael Tseng’in kurduğu Turf, bu alandaki girişimlerden bir tanesi. Turf ile ilgili değerlendirmelerde kısaca şöyle deniyor: “Foursquare’in video oyun versiyonu.” Lokasyon bazlı oyunlar belli bir gerçekliğe de tekabül ettiği, başka deyişle hikayeleri daha somut olduğu için ilgi görüyor. Tseng, iş fikri için crowdfunding sitesi Kickstarter’da teklif verdiğinde 185 kişi belli büyüklüklerde destek oldu.

İş fikirleri ve iş modelleri için para kazanma yolları başlıklı rehberimizide incelemenizi öneririm.

Niş sosyal medya platformu
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir