Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Manicare, kadın girişimcilere iş firsatı sunuyor

Manicare, kadın girişimcilere iş firsatı sunuyorKadın girişimcilere iş fırsatı

El ve ayak bakımı hizmeti veren Manicare, kadın girişimcilere iş firsatı sunuyor. Toplam 15 adet franchise mağaza açılması hedefleniyor. Manicare için ortalama 50 bin TL yatırım yapılması yeterli.

Manicare

Nail Bar’ konsepti, el ve ayak bakımı sunan güzellik merkezleri olarak tanımlanıyor. Bu konsept, 25 yıl önce ABD’den başlayarak tüm dünyaya yayıldı. İngiltere’de de 10 yıl önce başlayan ve hızla yayılan konsept, son dönemde Türkiye’de de yeni bir pazar oluşturmaya başladı. ABD’de yaklaşık 40 bin, İngiltere de ise 20 bin adet hizmet noktası olan nail barlar, Türkiye’de de büyük bir potansiyel vaat ediyor. Bu alanda Türkiye’deki girişimi başlatan Çiğdem Haznedar, Manicare markası ile kadın girişimcilere iş fırsatı sunuyor.

Haznedar’ın öyküsü ise kısaca şöyle: Yurtdışma çıktığı bir dönemde el ve ayak bakımı üzerine uzmanlaşmış hizmet noktalan Çiğdem Haznedar’ın dikkatini çekti. Denenmiş bu konsepti uygulamaya karar veren Haznedar, bunun için araştırmalara başladı. “Bizi cesaretlendiren bu alanda değer katabileceğimiz ve fark yaratabileceğimiz bir fırsatın önümüzde durmasıydı” diyen Haznedar, denenmiş bir iş modelini bu yöndeki bir konsept ile farklılaştırarak işe başlamaya karar verdi. Kadınları güçlendirecek, bir alanda uzmanlaşmalarını sağlayacak ve kendi markasıyla girişimciler yetiştirecek bir iş modeli oluşturmayı hedefleyen Haznedar, Manicare’i kurdu.
SAĞLIK VE ESTETİK

Kadınlar tarafından işletilen, kadın güzellik uzmanı ve girişimci yetiştirmeyi hedefleyen, el ve ayak bakım hizmetleri noktalan olarak tasarlanan Manicare, el ve ayak bakımında müşterilerin sağlık ve estetik güzellikleri ile ilgili gereksinimlerini karşılamayı amaçlıyor. El ve ayak bakımı odaklı bir yaklaşım izlediklerini söyleyen Haznedar, manikür ve pedikür hizmeti başta olmak üzere tedavi edici, dinlendirici el ve ayak bakımları, parafin, protez tırmak ve kalıcı oje yaptıklarını ifade ediyor.

  Yuvacık Su Bayilik Veriyor

“Böylece, bu alanda daha kapsamlı bir uygulama sunma imkanımız, trendlerle müşterileri bilgilendirme fırsatımız, uzmanlaşarak hızlanma ve daha ekonomik olabilme şansımız oluyor” diyen Haznedar, ekipteki kişilere de kendi yatırımlarını yapabilme imkanı sunduklannı sözlerine ekliyor.

20 MAĞAZA HEDEFLİYOR

İlk mağazasını İstanbul’un Fatih ilçesinde açan Haznedar, beş noktaya daha şube açmayı planladıklarını belirtiyor. Öncelikli olarak Beşiktaş, Nişantaşı ve Şişli’ye kendi mağazalarını açacaklarını kaydeden Haznedar, 15 adet de franchise vererek toplamda 20 mağazaya ulaşma hedeflerinin olduğunu ifade ediyor.

Franchise giriş bedeli 10 bin TL olarak belirlenmiş. Yatırım maliyeti ise seçilecek mekanın büyüklüğüne ve konsepte göre değişmekle birlikte ortalama 50 bin TL seviyesinde.

Royalty bedeli gelirden pay olarak hesaplanıyor ve yüzde 6 talep ediliyor. Bir mağaza için ciro hedefi aylık 40 bin TL. Kâr marjının ise yüzde 50 seviyesinde olduğu belirtiliyor. Yatırımın bir yılda geri dönüşü olduğu ifade ediliyor. Cadde mağazalarına öncelik vereceklerini belirten Haznedar, mağazaların 20 ile 60 m2 arası bir büyüklükte olması gerektiğini söylüyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: işlek caddeler.

İlk sermaye: Franchise giriş bedeli 10 bin TL. Toplam yatırım ise ortalama 50 bin TL.

Ciro hedefi: Aylık 40 bin TL.

Kâr marjı: Ortalama yüzde 50.

Bayilerde aranan özellikler: Kadın olması.

Başvuru için: 0212 227 66 90 ya da bayilik@manicare.com.tr
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Ebrar Group Türkiye Genelinde Bayilikler Verecek

Ebrar Group, Türkiye Genelinde Bazı Bölgelerde Bayi Yapılandırmasına Gidecek olan, Diş Sağlığı Sektöründeki firmamıza Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir