Anasayfa / Pazarlama ve Satış / Markalar Birbiri Ardına Logolarını Kişiselleştiriyor

Markalar Birbiri Ardına Logolarını Kişiselleştiriyor
cola logoArtık tüketiciler sevdikleri markalarla daha kişiselleştirilmiş bir ilişki talep ediyor. Araştırmalar da gösteriyor ki pazarlama mesajları daha kişisel olduğunda markaya daha çok sempati duyuluyor.

Tüketicileriyle doğrudan ilişki kurmak için pek çok marka bu konu üzerinde farklı çalışmalar yapıyor. Kimi kişiye özel önerilerde bulunuyor, kimi eğitim programlarını kişiselleştiriyor. Haber servisleri bile kişiselleştirilebiliyor artık.

Bir de kişiselleştirilmiş etiketler var tabi…Türkiye’de önce Coca Cola uyguladı bu yöntemi. Aslında Coca Cola, 54 ülkede kişiselleştirilmiş etiket kampanyasını yürütüyor. Logosunu kişiselleştiren şirket farklı ülkelerdeki en yaygın isim, rumuz ve duygusal ifadeleri logosunun yerinde kullanılıyor.

Belirlenen 100 kadın, 100 erkek ismin etiketlerde kullanıldığı bu proje kapsamında 50 milyon adet kutu, 60 milyon da etiketli şişenin satışı planlanıyor.

Oldukça ilgi gören bu kampanya diğer markalara da ilham vermiş olacak ki, hemen ardından Nutella da benzer bir kampanyayla mecraya çıktı. Bakalım bu iki markayı takip edecek başka markalar olacak mı?


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir