Bayilik Veren Firmalar

Marmaris Büfe’den Başarılı Franchise Sistemi

Franchise verirken nelere dikkat etmeli

1964 yılında hizmete başlayan Marmaris Büfe, sadece Türkiye’de değil, dünyada tanınan bir marka. Islak hamburger, tost ve kendine has ürünleriyle menüsünde pek çok ürün bulunan firmada, atom ve karışık süper kokteyl gibi orijinal lezzetleri mevcut. İlk yurtdışı şubesini Amerika Birleşik Devletleri (ABD) New Jersey eyaletinde açan Marmaris Büfe, yurtiçinde ve yurtdı-şında bayilik sistemi ile büyümeyi hedefliyor.

Başarılı bir franchise sisteminin sahip olması gereken özelliklere değinen Marmaris Büfe 1964 Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sargın; “Öncelikle alt yapısı bitmiş olmalı. Alt yapısı tamamlandıktan sonra en az 10 ile 15 yıldan sonra franchise vermeye başlanmalıdır.
Kendisine ait servis ağlarının mevcut olması ve kendi içinde denetleme ekibinin olması gerekmektedir. Her zaman kaliteye ve hijyene önem verilmelidir. En az 15 ile 20’ye yakın şube sayısı olması gerekir. Marka tescil belgeli Türk Patent Enstitüsünde 10 yılı aşmalıdır, “dedi.

Franchise verilirken; mağazaların araç veya trafiğin yoğun olduğu, iş potansiyeli yüksek olan yerlerde olmasına dikkat ettiklerini söyleyen Mustafa Sargın;”markanın başarıyı yakalamasının nedenlerini şu şekilde anlatıyor ‘İşletmecinin işini takip etmesi ,imal ettiği ürünlerinin takibini sağlaması ve ruhsatlı imalathane kurması gerekiyor.

Franchise şubelerinin fiyat uygulamaları ve her şubede damak lezzetinin aynı olması gerekir. Marmaris Büfe 1964 olarak ayda bir kez kendi bünyemizde kurmuş olduğumuz denetim ekibiyle denetimlerimizi yapıyoruz” dedi.

www.marmarisbufe. com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu