Dönerci Bayilikleri

Maydonoz Döner Bayilik Şartları

Maydonoz döner bayilik veriyor. Sözmer Grup 2018 Eylül ayında kurulmuş genç bir şirket. Ancak kurucu ortaklarımızın deneyimleri yakın geçmişte başarıyla kurup büyüttükleri ve pazarın lideri yaptıkları markalardan geliyor. Şimdi bu deneyimleri ağımız, geniş bir tedarikci bağlantımız ve en önemlisi ürünü geliştirip konumlandırabilecek iyi bir mutfak deneyimimiz var. Türkiye de rekabetin en yoğun yaşandığı sektör olan fast food sektöründe bu unsurlar bizi öne çıkartıyor. 2022 yılında yurtdışı ayağı olarak sürprizlerimiz var. Bununla ilgili olarak uluslararası markalarla yatırım seçenekleri üzerine görüşmelerimizi başlattık. Bu görüşmeler olgunlaştığında detaylarını paylaşacağız.

Maydonoz Döner Bayilik Koşulları

Franchise çalışmalarımızda biz yatırımcımızı müşteri olarak değil ortağımız olarak görüyoruz. Hiçbir franchise adayımızın mutsuz olması ya da bunun ihtimalinin bile düşünülmesi bizim için kabul edilebilir değil. Maydonoz Döner markamızda yatırım bedeli her şey dahil konsept ile 150 bin TL’den başlamaktadır.

Maydonoz Döner Bayilik Koşulları
Maydonoz Döner Bayilik Koşulları

Sözmer Grup, yatırım yaptığı alanlarda belirli bir birikim ve tecrübeye sahiptir. En büyük artımız işin hem saha kısmında hem de ofis kısmında güçlü donelere sahip olmamızdır. Bunun yanı sıra iş ortaklarımızla, sarf malzemesinden her türlü tedarikçimize karşı satınalma konusunda gücümüz bulunmaktadır.

Marka gücü ve güçlü bir zincir içerisinde yer almanın avantajlarını insanlara anlatınca girişimcilerin kafasında bir şeyler daha net şekilleniyor. Bizim sahada “tabela gücü” diye betimlediğimiz olay, aslında girişimcilerin neden tek başına bir işletme sahibi olmalarının yerine bir marka ile yola devam etmeleri gerektiğinin cevabıdır. Burada girişimcilerin yatırım yapacakları markanın gücünü, şartlarını iyi bilmeleri gerekir. Ayrıca mağaza açacakları lokasyona çok inansalar bile yapacakları işe uygun olup olmadığını ve tüm parametrelerini iyi hesap etmeliler.

Maydonoz Döner Bayilik Şartları
Maydonoz Döner Bayilik Şartları

Maydonoz Döner Bayilik Süreci

Yüksek bedeller maydonoz döner’de yok

 • Franchise almak isteyen adayların katlanmak zorunda olduğu yüksek konsept bedelleri, faiş ürün bedelleri ve reklam katılım bedeli Maydonoz Döner’de yoktur.

Yetişmiş saha ekibi, işletme reçetesi

 • Maydonoz Döner Saha Ekibi, franchise sektöründe 15 yılı aşan süredir tecrübe kazanmış isimlerden oluşmaktadır. Bu tecrübesiyle işletmelere reçete oluşturarak şubelerin gelişmesine ve daha fazla kazanmalarına destek olur.

Cirodan pay almıyoruz

 • Frachise firmaları bayilerinin aylık ciroları üzerinden belirli bir yüzde oranında almaktadır. Maydonoz döner olarak bayilerimizin sırtındaki bu yükü tamamen kaldırdık. Royalti bedelini almayarak bayilerimize avantaj sağlıyoruz.

Bayi eğitim desteği

 • Franchise alan tüm bayilerimize, ilk aşamadan son aşamaya kadar, her türlü eğitim desteği verilmektedir. Açılışların tamamlanmasının ardından, işletmelere özel reçete ile bayilerimize eğitim, iş geliştirme destekleri verilmeye devam etmektedir.Tüm bayilerde standartların korunması için aylık KST(Kalite, Servis, Temizlik) eğitimi verilmektedir.

Yatırımcı adaylarında aranan özellikler

 • Maydonoz Döner olarak, hayallerinin peşinden koşan, girişimci bir ruha ve başarma azmine sahip, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olup olmaksızın, yatırımın gerektirdiği finansal kaynakları temin edebilen aynı zamanda değişen teknolojiye ayak uydurup sürekli öğrenmeye açık işletmeci franchise adayları tercih edilmektedir.

Eğitim

 • Seçimi belirlenmiş ve ön protokolü imzalanmış işletmeci adayı, Maydonoz Döner Ekibi tarafından verilecek olan açılış öncesi eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Lisans Alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir. Faaliyet dönemi içerisinde verilecek eğitimlere mücbir sebepler dışında katılım şartı aranır.

Destek hizmetlerimiz

 • İşletmecilerimize, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek ve eğitim hizmetleri verilmektedir.

Maydonoz döner yatırım şartları

 • Yatırım bedeli, Maydonoz Döner için anahtar teslim konsept her şey dahil 490 bin TL’den (KDV Hariç) başlamaktadır. Restoranların işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 5+5 yıl olup teknolojik çağa ve değişen dünyaya ayak uydurma adına ilk yıldan itibaren yıllık sözleşme güncellemesi yapılmaktadır. Verilen lisans sayesinde Lisans Alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır. Ciro üzerinden royalty alınmamaktadır.
Maydonoz Döner Bayilik
Maydonoz Döner Bayilik

Maydonoz Döner Bayilik Soru ve Cevapları

Kurum maliyetiniz nedir?

 • Maydonoz Döner markamızın bayilik kurulum maliyeti 250 bin TL’den (KDV hariç) başlamaktadır. Şubenin kurulum alanı ve fiziki özelliklerine göre maliyetler değişebilmektedir. Bununla ilgili olarak yatırımcı adayımız lokasyonu belirledikten sonra kendisine özel çalışma yapılarak maliyet bilgisi verilir.

Neden Maydonoz Döner’i seçmeliyim?

 • 15 yıllık saha tecrübemiz, bayilerimizin gelişimini sağlayan işletme reçetelerimiz, ürün lezzetimiz, farklı sunum teknikleri, heycanımız ve samimiyetimiz bizi diğer markalardan ayıran özelliklerimizdir.

Yatırımın geri dönüş süresi nedir?

 • İşletme lokasyonu ve giderlerinin değişkenliklerini de baz alarak ortalama yatırımın geri dönüş aralığı 9 ay ile 12 ay arasında değişebilmektedir.

Tedarik ve sevk süreci nasıl ilerlemektedir?

 • Ürünlerimiz, Maydonoz Döner şubelerine belirlenen sipariş takvimine istinaden gerçekleştirilen talep doğrultusunda 1- 5 iş günü içerisinde ulaştırılabilmektedir.

Sektör Tecrübeniz Nedir?

 • Markamız gıda sektöründe 20 yıllık, franchise sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip bir ekip tarafından kurulmuştur. Ekibimiz, franchise alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası markalarda önemli görevler üstlenmiştir. Sözmer Grup bünyesinde Maydonoz Döner, 1 Piliç , 1Teksos Döner markalarını kurmuşlardır.

Helal kesim sertifikalarınız var mı?

 • Maydonoz Döner markamız tüm helal kesim sertifikalarının yanı sıra kalite ve hijyen sertifikalarına da sahiptir. Web sayfamızdan bu sertifikalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı franchise veriyor musunuz?

 • Sahip olduğu birikimi ve tecrübeyi yurt dışı yatırımlarında da değerlendiren Sözmer Grup, Maydonoz Döner markası ile yurtdışında da franchise vermektedir. Yatırım yapılacak ülkeye göre oluşan şartları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Lokasyon için fiziksel özellikler nelerdir?

 • Maydonoz Döner şubeleri giriş katı ve düz ayak girişi olmalıdır.Bulunacak mağazada baca sorunu olmamalıdır. Giriş katı minimum en az 80 m2 (alan+wc+depo) olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 3.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Restoranlarımız için depolar dâhil max 100 m2 alan yeterli olacaktır. İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

Bayi adayları için destekleriniz var mı?

 • Franchise alanın desteklenmesi, işletmenin sürekliliği için öncelikli hedefimizdir. Maydonoz Döner ailesinin üyesi olan bayilerimize, bayiliğin verilme aşamasından itibaren lokasyon analizi, pazarlama, reklam, satın alma, eğitim, insan kaynakları gibi alanlarda destek verilmektedir.

Lokasyon seçimini nasıl yapıyorsunuz?

 • Çözüm Ortaklarımızdan biri olanda Endeksa programı ile bölgenin detaylı sektörel analizi oluşturulmaktadır. Endeksa raporu ile bölgenin gelir seviyesi, yaş ortalaması, konut sayısı, nüfus sayısı vb. verilerine ulaşarak değerlendirme yapılmakta. Değerlerin yeterli seviyede çıkması sonucunda, saha ekibi tarafından Maydonoz Döner açılacak lokasyon yerinde fiziki olarak değerlendirilir. Endeksa raporunun ve fiziksel değerlerin olumlu sonuçlanmasından sonra lokasyon onaylanır.

Cirodan pay alıyor musunuz?

 • Maydonoz Döner markası “Yeni nesil franchise” dediği sistem içerisinde konsept için yüksek bedeller talep etmediği gibi, cirodan pay da almamaktadır. Ana ürün grubunda tüm ürünlerin tedarik ve sevkini şubelere sağlayan markamız, birçok ürün kaleminde kalitenin korunması şartı ile şubeleri ürün alımı konusunda serbest bırakmaktadır.

Franchise noktalarınızı denetliyor musunuz?

 • Ayda 1 defa kısa denetim. 3 ayda 1 defa K.S.T (Kalite, Servis, Temizlik) olarak detaylı denetim. 6 ayda 1 defa ise şubeye operasyon günü yapılarak şube K.S.T satış pazarlama insan kaynakları vb tüm yönleri ile röntgeni çekilir ve gün sonunda şubeye hareket planı oluşturulur.

İsim hakkı bedeli alıyor musunuz?

 • Özel soslu dönere yatırım yapmak isteyenlere ve bayilik arayanlara yönelik kısa süreli kampanya nedeniyle 60 bin TL (KDV Hariç) isim hakkı bedeli 50 bin TL (KDV Hariç) olarak belirlenmiştir.

Maydonoz Döner Sermayesi Yerli Sermaye mi?

 • Evet Maydonoz Döner sermayesi %100 yerli sermayedir.

Denetlemeri Nasıl Gerçekleştiriyorsunuz?

 • Denetimler, ürün ve hizmet memnuniyetini sağlanması yönelik olarak belirlenen sıklıklarda yapılmaktadır. Gıda denetimi kapsamında, üretim ve restoran binalarında dış alan, servi alanı, oturma salonu, mutfak, depolar, tuvalet, soyunma odaları ile personel kişisel temizlik ve sanitasyon şartlarının gıdaya uygunluğu hassasiyetle kontrol edilir. Gıda şartlarını sağlama kontrol kriterleri puanlandırılır.

Sektöre Getirdiğiniz Yeniliklerden Bahseder Misiniz?

 • Et ve et ürünlerinin üretimi Helal Gıda, TSE Standartlarına ve hijyene uygun olarak fabrikamızda üretilmeye başlanmıştır. Sektörde öncülüğünü yaptığımız diğer bir konu, ürünlerimizin müşterilerimize tartılarak sunulmasıdır. Maydonoz Döner, sektördeki yeniliklerine ürünleri ile de ayrıca devam etmektedir. Müşterilerimiz için yeni ürün çalışmalarımız devam etmektedir.

Makine Ekipman Temizliği Ne Sıklıkla Yapılıyor?

 • İş bitiminde makine ve ekipmanlar, gıdaya uygun temizlik kimyasalları kullanılarak temizlenmekte ve iyice durulanmaktadır. Temizlenen yüzeyde kirlilik kontrolü yapıldıktan sonra tüm yüzeyler dezenfektan ile dezenfekte edilmektedir.

Personelinize Ne Sıklıkla Eğitim Veriyorsunuz?

 • Maydonoz Dürüm’de eğitim faaliyetlerimizin temelini “doğru kişiye, doğru zamanda, doğru eğitim” ilkesi oluşturmaktadır. Bunun için Maydonoz Döner grubuna katılan herkes öncelikle oryantasyon programı ile eğitime başlar. Yıllık belirlenen eğitim planları ile çalışanlarımızın iş kollarına göre eğitim süreçleri devamlılık gösterir.
Maydonoz Döner Bayilik Fırsatları
Maydonoz Döner Bayilik Fırsatları

Maydonoz Döner Bayilik Başvuru Formu İçin; TIKLAYINIZ.

Altayçeşme Mahallesi Çamlı Sokak DAP ROYAL, No:16 B Blok Kat 11 Daire 42 – Maltepe-İSTANBUL
0 850 848 44 44
info@maydonozdoner.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu