Girişimcilik

Memnuniyetsizliği Fırsata Çeviren Girişim

Online bilet satın alma platformu biletall.com

Online otobüs bileti satın alma platformu biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, sektörde gördüğü açığı nasıl bir girişime dönüştürdüğünü ve o dönem yaşadığı zorlukları şöyle anlatıyor:Grup şirketimiz İpek Bilgisayar şehirlerarası otobüs şirketlerine yazılım hizmeti sağlıyordu. Dolayısıyla seyahat sektörünün bizzat içerisindeydik. Buradan gördük ki bilet satın almak isteyen yolcular, bu işlem için ciddi vakit harcıyor ve bu süreçten de memnun değiller. Diğer yandan ise otobüs şirketleri, birçok farklı problemden dolayı süreçlerini olabildiğince otomatize etmek ve teknolojinin sunduğu fırsatları kullanmak istiyorlardı.

biletall.com

E-ticaret’in yeni yeni başladığı 2000’li yıllarda ulaşım sektöründeki fırsatı görerek çalışmalara başladık. Biletall’ı 2006 yılında hayata geçirdik. 2010 yılında ise aktif pazarlama ve satış faaliyetlerimize başladık.

Biz bu işe başladığımızda henüz e-ticaret yeni gelişmekteydi. Online otobüs bileti ve uçak bileti satın alma kavramı ise çok daha yabancı geliyordu. Kullanıcılarımıza internetten otobüs bileti alınacağını öğretmemiz ve aynı zamanda sektöre online bilet satışını kabullendirmemiz bir hayli zor oldu. Ancak hem sektörü hem kullanıcıları eş zamanlı büyütüp bu algının oturmasını sağladık.

Start up’ta önemli olan bir nokta, alınan kararların uygulanabilmesidir. Ülkemizde gördüğüm start up girişimlerinde en büyük sorun da bu. Konu ve içerik çok güzel, fakat alınan kararların gerçekleşmesi aşamasında sorunlar yaşanıyor.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu