Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Meyve Kurutma

Başlık ilk bakışta garip gelebilir ama evde hijyen ve dikkatle kurutulan meyve ve sebzelerin alıcısı var. Aklınıza hemen açık hava gelmesin; bu işlem için hazırlanmış özel makine ve gereçler bulunuyor. Ülkemizde de bu makinelerin üretimi giderek yaygınlaşıyor. Internet üzerinden belli markaları ve sağlanan konforu araştırmanız mümkün.

Ev Kadını Titizliğiyle Yapmak Şart

Mutfak tipi meyve kurutma makineleri ülkemizde dışarıdaki benzerleriyle yarışacak kadar konfor ve rahatlık sunuyor. Önemli olan hedeflenen meyve türlerini usulüne uygun biçimde kurutmak ve paketlemek. Öyle ki, bu işlemi en hijyenik şekilde evinizde yaparak marka haline gelmeniz artık kolay.

Meyve Kurutma
Meyve Kurutma

Piyasada birden fazla kurutma makinesi her koşulda meyveleri seri biçimde kullanmanıza olanak tanıyor, işlem sonrası yaygı ve nem giderilmesini de uygun bir köşenizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Paketleme işi ise yine bu işler için üretilmiş daha minyatür otomatlarla gerçekleştirilebilir. Konuyla ilgili olarak ilgili olarak satış amacıyla resmî kurumlardan izin almanız yeterli.

Kurutmaya konu olacak çeşit yelpazesi oldukça geniş; ancak birkaç tür üzerinde uzmanlaşmanız size hem rahatlık hem de marka olma olanağı yaratacaktır. Nispeten çabuk kuruyan meyveleri seçmek burada önemli. Dünyada ev işi olarak üretilerek satışa sunulmuş çok sayıda çeşit var: Başlıcalarını özetle şöyle sunabiliriz: ‘Kayısı’ (özellikle halk arasında ‘zerdali’ olarak bilinen ve bu tür kurutmaya en uygun çeşit); ‘ananas’, (zor yetişen türler çok daha elverişli); ‘limon kabuğu’ (temizlenmiş olması önemli); ‘elma (bazı türler dilimlenerek kurutmaya daha uygun); bizde ‘dağ çileği’ olarak da anılan ‘frambuaz’; her türden erik (özellikle marmelat ve reçel yapmaya uygun türler); vişne (dayanıklı tür olması tercih edilmeli). Bu arada armut, çilek, domates gibi çeşitleri de unutmamak da yarar var.

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu