Giyim Bayilikleri

Miss Poem Türkiye Geneline Bayilik Veriyor

Miss Poem yeni mağazalar açacak

miss poem15 ile 25 yaş arasındaki genç kızlara hitap eden hazır giyim markası Miss Poem, Türkiye genelinde franchising veriyor. Mağaza ve corner olmak üzere iki ayrı konseptte franchise veren Miss Poem mağazalarmda aylık ciro hedefi ise 70 bin TL ile 100 bin TL arasmda değişiyor.

1994 yılında tekstil sektöründe, perakendecilik alanında faaliyete başlayan Miss Poem, bir kadın hazır giyim firması. 15 – 25 yaş arası genç kızlara hitap eden marka, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki 40 metrekarelik bir mağazada başladı. Aradan geçen kısa sürede Beyoğlu’nun takip edilen mağazalarından biri olmayı başardı. 2002 yılında ise Miss Poem’i büyütmek için mağazalaşma sürecine adım atıldı.

Bugün Türkiye’de 60’a yakın, yurt dışında ise 40’ın üstünde olmak üzere yaklaşık 100 mağaza ve 500’e yakın corner sayısına ulaştı. Miss Poem Yönetim Kurulu Başkanı Suat Sekman, “Konsept mağazacılık anlayışıyla sektörde önemli bir boşluğu doldurduk, dünyanın önde gelen şehirlerinde ve Türkiye genelinde yatırımlar devam ediyor ve mağaza ağını genişleterek büyümemizi kesintisiz olarak sürdürüyoruz” diyor. Miss Poem, franchising vererek büyümesini sürdürecek. Sekmen, yurt dışında Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan, Kosova, Rusya başta olmak üzere master franchise vereceklerini belirtiyor. Yurt içinde hedeflenen iller ise Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Ordu, Erzurum, Şanlıurfa, Kayseri, Antakya, Mersin, Balıkesir, Edirne, Muğla, Denizli ve İzmir.

Shop yani mağaza konsepti için, bölgedeki çarşı merkezi olan ana cadde üzerinde bulunması, alışveriş merkezi için ise diğer kurumsal markaların bulunduğu katta yer alması gerekiyor. Mağazanın en az 150 metrekare alana sahip olması, mağazacılık ve perakende tekstil ürünleri satışında tecrübe, sürekliliği sağlayacak, kurumsal kadroları oluşturacak alt yapı yine aranan özellikler arasında. Corner için ise mağaza içerisinde Miss Poem için en az 50 metrekare alanın ayrılması ve mağazanın, Miss Poem markası ile uyumlu ürünler satması şartı aranıyor.

100 BİN TL CİRO HEDEFİ

Miss Poem isim hakkı talep etmiyor. Sözleşme çevresinde bayilik koşullarında isim hakkının doğru kullanımı ve korunmasına yönelik kurallar yer alıyor. Mağazaların m2 dekorasyon maliyeti 250 TL ile 350 TL arasında değişiyor. Sekman, “Fee adı altında değil ama biz yeni başvuran bayilerden teminat talep ediyoruz. Mağaza m2’si, konum, lokasyon, şehir gibi faktörlerde göz önünde bulundurularak, yıl içerisinde bayiye verilen alım ve ciro hedefi doğaıltusun-da karşılıklı olarak teminat miktarı belirlenir” diyor.

Mağaza m2”lerine göre hedeflenen cirolar değişiklik gösteriyor. Mağaza m2’si ve lokasyonu göz önüne alarak mağazanın taşıyabileceği ürün ve depo sto-ğu fizibilitesi yapıldıktan sonra ürün satış hızı da dikkate alınarak ciro hedefi veriliyor. Sekman, hedeflenen aylık cironun minimum 70 bin TL ile 100 bin TL arasında olduğunu ifade ediyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Trabzon, Samsun, Ordu, Erzurum, Şanlıurfa, Kayseri, Antakya, Mersin, Balıkesir, Edirne, Muğla, Denizli ve İzmir.

İlk sermaye: Mağazaların m2 dekorasyon maliyeti 250 TL ile 350 TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık 70 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Tekstil sektöründe deneyimli, perakendecilik konusunda geçmişi olan, modayı ve sektörel gelişmeleri yakından takip eden kişiler tercih ediliyor.

Başvuru için: misspoem@misspoem.com ya da 444 13 55

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu