Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Mobil fikirler ödüllerini aldı

Mobil fikirler ödüllerini aldıMobil fikirler ödüllerini aldı

Yeni nesil mobil teknoloji şirketi Qualcomm’un Türkiye Ofisi, Türkiye’de geliştirilen mobil uygulama ve iş fikirlerini desteklemek amacıyla düzenlediği ‘Mobil iş Fikri ve Uygulama Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Cheetah Interactive isimli mobil ve sosyal oyun şirketinin geliştirdiği Treasures and Traps (Hazineler ve Tuzaklar) yarışmada birinciliği elde ederken, uygulamanın sahibi Yener Duran 30 bin TL tutarındaki para ödülünün sahibi oldu. İçinde yer alacak ticari, kültürel ve turistik kurumların düzenleyeceği organizasyonlarla birlikte sosyal bir platform özelliğine sahip olan Treasures and Traps, kullanıcılara yeni ve eğlenceli bir oyun deneyimi kazandırmayı hedefliyor.

15 bin TL tutarındaki ikincilik ödülünü kazanan ise insanların gün boyunca attıkları adım sayısını ölçerek bu veriyi Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmalarına olanak tanıyan Adımsayar isimli uygulamasıyla Onur Özkol oldu. Uygulama insanları spor yapmaya teşvik ederek sağlıklı yaşam tarzlarını desteklemeyi amaçlıyor.
Yarışmada 5 bin TL tutarındaki üçüncülük ödülünün sahibi ise çocuk eğitimine yönelik uygulamalar üzerinde çalışan ve daha önce “Hadi Bakalım” adlı mobil çocuk uygulamasını geliştiren Minidahi projesinin “Öykücü – The Story Maker” isimli mobil yazılım geliştirme kiti ile Tansu Kendirli oldu. Proje kullanıcıların, programlama bilgi ve becerisi gerektirmeden kendilerine ait çizim, müzik ve ses kayıtlarıyla kendi masal ve hikâyelerini birer mobil uygulama (application) biçiminde oluşturmasına imkân veriyor.

Başarılı İş Fikirleri 160 Adet
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Teknoloji Fonundan Yatırım Almanın Yolları

Erken aşama teknoloji fonu, e-ticaret girişimlerine yatırım yapmıyor. Katma değeri yüksek üretimin sıklıkla tartışıldığı son …

2 Yorumlar

 1. ankara kalesi maketli kalemlik ve satranç kalesi kalemlik almak ve alıp pazarlamasını yapmak isteyen varsa resimlerine ‘heykelci67.blogcu.com’ dan bakabilir

  5424700485

 2. BÜYÜK VE ESASLI İŞ TEKLİFİ

  Meraba arkadaşlar ben emekli bir vatandaşım, heykel ve biblo yapma merakım küçüklükten gelmektedir. 1987 yılında Ankara Gazi Üniversitesi resim ve heykel bölümünden de terkim şimdiye kadar hep küçük biblo ve biraz daha büyük heykel çalışmalarım oldu çok şükür akmasa da damladı bu siteyede çokça ilan verdim belki de bazılarınızla da konuşmuşuzdur yakın bir zaman önce arkadaşın birisi yine buraya verdiğim kalıp satışı ile ilgili kalıp almak istediğini tel.de söyledi ama benim verdiğim ilan küçük maket ve biblo kalıp satışı ile ilgiliydi yine aynı bu yerde sizde okuyabilirsiniz ama arkadaş benden küçük değil de büyük heykel kalıbı almak istediğini söyledi ve bende o andan itibaren büyük iş yapmaya karar verdim yani kazanacaksam büyük yapıp büyük kazanayım fikri geldi aklıma işte size teklifimi açıklıyorum şu anki projem bire bir hatta bi misli de büyük olmak üzere gerçekçi aslan heykeli yapmak sanırım uzunluğu 4-5 metre olacak modelleme çalışmalarım başladı, malzeme tedarik çalışmalarım zamanında olursa çok geçmeden aslanı bitireceğim aslanın gözlerini de protez takacağım bu yabancı real (gerçek) çalışan heykeltraşlar varya, onlar gibi yapmayı planlıyorum aslanım bittiğinde gerçekçi olmasını istiyorum sizdende isteğim bana pazar bulmanız bence bu iş için çeveresi iyi olan arkadaşlar taş atmadan kazanacak, mesela galatasaraylı olanlar kulüplerle bağlantısı olanlar, villası olan zenginleri tanıyanlar, bunu alabilecek gösterişe meraklı zengin işletmeler olabilir ve dahası pratik zekanıza kalıyor bu işden size pay olarak teklifimde % 20 sanırım en makul bu büyüklükte dev bir aslan heykelinin satış fiyatı en aşağı eski parayla 5 milyar , belki de 10 milyar çalışmalarımı görmek isteyen bay bayan arkadaşlar heykelci67.blogcu.com’a bakabilir tabi bu fikir yani büyük obje yapma fikri yeni olduğu için orada küçük çalışma referanslarım var zaten aslanda bittiğinde kendim de onun yanında olmak kaydıyla resimlerini çeşitli açılardan çekerek bu bloğum da yayınlayacağım elinizi çabuk tutun haber bekliyorum bana ulaşmak için mailden çok telden arayın çünkü webe sıkça girmiyorum görüşmek üzere
  tel: 05424700485—- mail: seramikkolye@hotmail.com
  not: googla ACAYİP KÜLLÜKLER yazdığınızda da genelde sitemde gördüğünüz küllükler çıkar

  veysel keber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir