Başarılı Girişimcilik

Mobil fikirler ödüllerini aldı

Mobil fikirler ödüllerini aldı

Yeni nesil mobil teknoloji şirketi Qualcomm’un Türkiye Ofisi, Türkiye’de geliştirilen mobil uygulama ve iş fikirlerini desteklemek amacıyla düzenlediği ‘Mobil iş Fikri ve Uygulama Yarışması’nın ödülleri sahiplerini buldu.

Cheetah Interactive isimli mobil ve sosyal oyun şirketinin geliştirdiği Treasures and Traps (Hazineler ve Tuzaklar) yarışmada birinciliği elde ederken, uygulamanın sahibi Yener Duran 30 bin TL tutarındaki para ödülünün sahibi oldu. İçinde yer alacak ticari, kültürel ve turistik kurumların düzenleyeceği organizasyonlarla birlikte sosyal bir platform özelliğine sahip olan Treasures and Traps, kullanıcılara yeni ve eğlenceli bir oyun deneyimi kazandırmayı hedefliyor.

15 bin TL tutarındaki ikincilik ödülünü kazanan ise insanların gün boyunca attıkları adım sayısını ölçerek bu veriyi Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşmalarına olanak tanıyan Adımsayar isimli uygulamasıyla Onur Özkol oldu. Uygulama insanları spor yapmaya teşvik ederek sağlıklı yaşam tarzlarını desteklemeyi amaçlıyor.

Yarışmada 5 bin TL tutarındaki üçüncülük ödülünün sahibi ise çocuk eğitimine yönelik uygulamalar üzerinde çalışan ve daha önce “Hadi Bakalım” adlı mobil çocuk uygulamasını geliştiren Minidahi projesinin “Öykücü – The Story Maker” isimli mobil yazılım geliştirme kiti ile Tansu Kendirli oldu. Proje kullanıcıların, programlama bilgi ve becerisi gerektirmeden kendilerine ait çizim, müzik ve ses kayıtlarıyla kendi masal ve hikâyelerini birer mobil uygulama (application) biçiminde oluşturmasına imkân veriyor.

Başarılı İş Fikirleri 160 Adet

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu