Başarılı Girişimcilik

Mobil Girişim Meditasyon 660 Bin Dolar Yatırım Aldı

Meditasyon, bugüne kadar 660 bin dolar yatırım aldı. Bugün 1,1 milyon üyesi var ve 40 ülkede 3 dilde hizmet veriyor.

“Global bir platform olacağız”

Milyarlarca insan kronik stres, uykusuzluk, depresyon veya anksiyeteden şikayetçi. Modern şehir yaşantısının bu olumsuz etkilerini bir nebze olsun azaltmak amacıyla kurulan Meditasyon, 40 ülkede 1 milyon 200 bin kullanıcıya ulaşıyor. Fatih Mustafa Çelebi, “Hedefimiz global bir platform olmak” diyor.

Stres, uykusuzluk, nefes, motivasyon eksikliği… Modern hayatın bireyler üzerinde yarattığı bu olumsuz etkilerden yola çıkarak kurulan Meditasyon, kullanıcılarının mutluluğu keşfetmesine yardımcı olmaya çalışıyor. “Meditasyona başla”, “duygular”, “performans”, “günlük hayat” ve “özel seriler” olmak üzere 5 farklı kategoride çeşitli yönlendirmeli meditasyonlar sunan uygulamayla kullanıcılar, “yolda”, “arabada”, “yürürken” gibi seçenekleriyle ihtiyaç duydukları anda meditasyon yapabiliyor.

Ali Murat Ceylan, Berk Yılmaz ve Fatih Mustafa Çelebinin kurucu ortağı olduğu uzun yaşam platformu Longi’nin ürünü olan Meditasyon, bugüne kadar 660 bin dolar yatırım aldı. Bugün 1,1 milyon üyesi var ve 40 ülkede 3 dilde hizmet veriyor. Kurucu ortaklardan Fatih Mustafa Çelebi, yıl sonu hedeflerinin 2 milyon üye olduğunu söylüyor. “Farklı milletlerden milyonlarca üyemize, kendi dillerinde, en samimi ve en yerel deneyimi yaşatarak bütün duygusal süreçlerinde yanlarında olan global bir platform olmak istiyoruz” diyor.

Fatih Mustafa Çelebi, Meditasyon hakkında sorularımızı şöyle yanıtladı:

660 MİLYON DOLAR YATIRIM

“Dünya, büyük bir psikolojik ve duygusal krizle karşı karşıya. Milyarlarca insan kronik stresten, uykusuzluktan, depresyon veya anksiyeteden muztarip. Bu durum, her geçen daha da kötüye gidiyor. Biz, bunun insanlığın yaşamak zorunda olduğu bir kader olmadığına ve daha iyisinin mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu motivasyonla Ocak 2017’de Meditasyon’u hayata geçirdik. StartersHub,Teknasyon, Ebru Dorman, Alper Akcan, Tülin Karabük, Sinan Güler gibi yatırımcıların arasında olduğu geniş bir yatırımcı profilimiz var. Toplamda 660 bin dolarlık kaynağımızı üyelerimizin en iyi içeriğe, en samimi ve basit şekilde ulaşması için değerlendiriyoruz. Teknoloji kapasitemizi ve üyelerimize verdiğimiz desteği her geçen gün daha iyiye götürüyoruz.

“İLHAM KAYNAĞIMIZ”

Girişimizi kurarken ilham kaynağımız insanın kendisiydi. İnsan, müthiş bir potansiyele sahip. Ne kadar zorlu süreçler yaşarsa yaşasın, ne kadar zor duygularla baş etmek zorunda kalırsa kalsın üstesinden gelebilir. Hepimiz gelebiliriz. 2018, bizim için büyüme yılı oldu. Bu yıl, 3 dilde, 40’ın üzerinde ülkeye hizmet vermeye başladık. Şu anda 1,1 milyon üyemiz var. Yıl sonuna kadar dil sayımızla beraber bulunduğumuz ülke sayısı da artacak. Yine yıl sonu için üye hedefimiz 2 milyon.

Şirketimizi gelecekte görmek istediğimiz pozisyon ise dünyanın onlarca noktasında farklı milletlerden milyonlarca üyemize, kendi dillerinde, en samimi ve en yerel deneyimi yaşatarak bütün duygusal süreçlerinde yanlarında olan global bir platform olmak.”

“TÜM TÜRKİYE’YE ULAŞMAK İSTİYORUZ”

4 FARKLI HİZMET

2016 yılında Eser Yoğurtçu tarafından kurulan Temiz, haftanın 7 günü kuru temizleme, lostra, yıkama ve ütü hizmeti veren bir uygulama. Kuru temizleme ve lostra hizmeti almak için ürünlerinizi bırakmanız, sonrasında tekrar almanız ve eve taşımamız gerekiyor. Bu zorluğu ortadan kaldırmak için kurulan girişim, kullanıcılarına alım ve teslim için birer saatlik zaman aralıkları sağlayarak ve 4 farklı hizmeti tek çatı altında sunuyor.

ÜCRETSİZ VALE

Kullanıcılar, uygulama üzerinden almak istedikleri hizmeti ve ürünlerinin alım ve teslim saat aralığını belirleyerek sipariş verebiliyor. Ürünler temizlendikten sonra ücretsiz vale hizmetiyle adrese teslim ediliyor. Şu anda Temiz’in İstanbul’da 9 ilçede ücretsiz vale hizmeti mevcut. Vale hizmet alanı dışında olan kullanıcılar, ayakkabılarını MNG Kargo ile ücretsiz göndererek lostra hizmetinden faydalanabiliyor.

VERİMLİ ÇÖZÜM

Girişimi ve hedeflerini Yoğurtçu, şöyle anlatıyor: “Araştırmalarımız sonucunda, özellikle giyimine dikkat eden, giysilerini ve ayakkabılarını temiz ve ilk günkü gibi daha uzun süre kullanmak isteyen kişilerin, bu konuda çok zaman harcadıklarını ve bekledikleri titizlikte hizmet alamadıklarını gördük. Bu sorunu en verimli şekilde çözmek için yola çıktık.

UZUN VADELİ PLAN

Bugüne kadar sadece melek yatırımcılardan yatırım aldık. Bu yatırımlarla pazarlama ve operasyonlarımızı güçlendirmek için çalışıyoruz. En güçlü yatırımın mutlu ve memnun müşteriler kazanmak olduğunu düşünüyoruz. 2018 yılında büyüme hedeflerimizi tutturarak ilerliyoruz. Bu yıl Türkiye hem ekonomik hem politik bir değişim içerisinde. Yıl sonuna doğru biz de dahil olmak üzere tüm internet girişimlerinin büyüme ivmelerinin artacağını öngörüyoruz. Uzun vadeli planımız, Türkiye’nin her noktasından rahatlıkla ulaşılabilen bir servis olmak.”

KRİTİK VERİ: App Store ve Google Play kullanıcıları, 2018’in ilk yarısında mobil uygulamalara ve oyunlara, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27,8’lik artışla toplam 34,4 milyar dolar harcadı.

Kaynak: SensorTower Store Intelligence

Nil DUMANSIZOĞLU

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu