Başarılı Girişimcilik

Mobil otel uygulaması WeBee

Mobil otel uygulaması WeBee, Suudi Arabistan ve Türkiye’de kullanılıyor. Uygulamayı geliştiren Done İletişim ve Bilgi Sistemlerimin CEOsu Dr. Özgür Zan, “Yapay zeka projelerimiz var. Otel sektörünü yıkıcı şekilde değiştireceğiz” diyor.

Avrupa Komisyonundan fınansal destek alan WeBee, otelleri hedefleyen bir mobil uygulama. Misafirin oda kapısını cep telefonuyla açmasından ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri karşılamasına kadar pek çok farklı hizmet sunuyor. Uygulamayı hayata geçiren Done İletişim ve Bilgi Sistemleri’nin CEO’su Dr. Özgür Zan, otellere yönelik geliştirdikleri mobil uygulamanın işletmecilere büyük avantajlar sağladığını belirtiyor.

Zan, “WeBee sayesinde otel işletmecileri TripAdvisor’daki şikayet yorumlarını önceden görüp şikayete konu olan durumu düzeltebiliyor. Webee’nin anket ve geribildirim özellikleri, otelin TripAdvisor’daki puanını yükselttiği gibi günlük oda gelirinin de artmasına yol açıyor” diyor. Zan, Deloitte Technology Fast50 Turkey’de en hızlı büyüyen 6’ncı marka olan WeBee ile ilgili detayları şöyle anlatıyor:

“DENEYİMİ ZENGİNLEŞTİRİYORUZ”

“WeBee ile otel misafirleri otelde konaklarken veya otele gelmeden tüm taleplerini dil sorunu yaşamadan ve konuşma ihtiyacı olmadan akıllı telefonundan gerçekleştirebiliyor. Konaklama deneyimini dijital teknolojinin olanaklarıyla zenginleştiriyor. Oteller de geliştirdiğimiz sistem sayesinde misafirlerinin taleplerini daha hızlı yanıtlıyor, dil probleminden oluşan yanlış anlamalar ortadan kalkıyor. Misafir, odaya cep telefonuyla giriş yapabilirken odaya yemek siparişi, otel etkinliklerine ve restaurant/SPA gibi yerlere rezervasyon, taksi çağırma, oda hizmetleri, kuru temizleme gibi işlemleri cep telefonundan yapıp taleplerinin durumunu takip edebiliyor.

Geliştirdiğimiz mobil uygulamamızı Dubai ve ABD’deki merkezlerimiz aracılığıyla dünyaya pazarlamaya başladık. VVebee iPhone, iPad ve Android üzerinde çalışıyor. Araştırmalar kullanıcıya yarar sağlayan mobil uygulamaların diğerlerinden 4 kat fazla indirildiğini ortaya koyuyor. Ayrıca otelciler VVeBee ile misafirleriyle etkileşimlerini 360 derece yönetebiliyor. Bu durum, aracıyı ortadan kaldırdığı gibi misafirin yüzde 40’a varan ekstra harcama yapmasını kolaylaştırıyor. Misafire de otel hakkında görsel bilgi verip rezervasyon yapma imkanı sunuluyor.

“FİLİPİNLER’DE SATIŞ AĞI KURDUK”

Satışlara Dubai’de Roda otel zinciriyle başladık.

Bu ay, Orta Doğuda yeni oteller sisteme katılacak. Türkiye’de de satışlarımız şubat ayında başladı ve 5 farklı otel grubuyla anlaştık. Şu anda WeBee, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’de kullanılıyor, ancak hızla dünyaya yayılmak için uluslararası satış ağımızı kurduk. Filipinler’de bile aktif bir satış ağımız bulunuyor. Bugüne kadar yatırım almadık. Mobil aplikasyonumuzla ilgilenen yatırım grupları ve büyük holdingler var. Doğru zamanda ve “akıllı” yatırım almak istiyoruz. VVeBee çözümüne sürdürülebilir rekabet avantajı getirecek yapay zeka destekli yeni projemizi hayata geçireceğiz. Amacımız, VVeeBee’yi dünyada pazar lideri yapmak. 2024’e kadar planımız milyar dolarlık bir şirket olmak. Otel sektöründeki misafir deneyimini ve iş modelini yıkıcı şekilde değiştirmeyi planlıyoruz.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu