Anasayfa / Haberler / Mobil Uygulama Ekonomisi

Mobil Uygulama EkonomisiGeçtiğimiz ay haber kaynakları, açıkladığı son çeyrek rakamlarına göre Apple’ın
saat başı 8 milyon dolardan fazla para kazanarak değerini nasıl 700 milyar doların üzerine çıkardığını ballandıra ballandıra anlatıyordu. Teknoloji analisti Horace Deidu ise açıklanan rakamlara farklı bir gözle baktığında ilginç bir şey keşfetmiş:

Mobil Uygulama Ekonomisi
Mobil uygulama ekonomisi büyüklüğüyle Hollywood’u geride bırakmış durumda. Üstelik söz konusu rakamlar Apple’a ait olduğu için sadece iOS platformunun yarattığı ekonomik sonuçlardan söz ediyoruz. Deidu’nun saptamalarına göre Apple iOS uygulama geliştiricilere 2014 yılında toplam 10 milyar dolar dağıtmış ve oluşturduğu ekonomi 627 bin kişilik istihdam doğmasına neden olmuş. Diğer yandan yıllık geliri yaklaşık aynı seviyede olan Hollywood’un oluşturduğu istihdam 374 binde kalmış. Rakamlar ABD özelinde, ama ABD gişe gelirlerini dünyaya ölçekleyip mobile de Android’i eklerseniz durum yine pek değişmeyecek gibi görünüyor. Detayları asymco.com/2015/01/22/bigger-than-hollywood adresinde bulabilirsiniz.

  Küresel Kriz ve Türkiye (Kitap Özeti)Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kavun Üreticileri Rekolteden ve Fiyatlardan Memnun

Birçok tarım ürününün üreticisi dert yanarken kavun üreticileri rekolteden ve fiyatlardan memnun. Tarlada 1.5 TL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir