İş Fikirleri ve İş Kurmak

Moda Tasarımı ve Kullanıcı Odaklı Üretim İş Fikirleri

Moda Tasarımı İş Fikirleri

Genel Bakış:
Bağımsız bir tasarımcı olan Mary Huang, üyelerin kendi tasarımlarını yapabilmesine olanak tanıyan bir web sitesi kurdu ve böylece işine farklı bir boyut kattı.

İhtiyaçlar:
Mary Huang’ın fikrine benzer şekilde müşterilerinizin ürün tasarlayabilmesine olanak tanımak istiyorsanız bu tip butik bir yazılım için yatırım yapmanız gerekecektir.

Başarı İçin İpuçları:
Aslında Mary Huang başarı için “müşteriyle birlikte üretim/ürün geliştirme” şeklinde önemli bir unsuru kullandı. Müşterinin tasarladığı giysiyi satın alabilmesi ile de ciddi bir fark yarattı. Hatta dileyen kullanıcı satın almak istemiyorsa, tasarladığı giysiyi yalnızca sitenin galerisine koymakla da kendini mutlu edebilir.

Özetlersek; Continuum, sayısal moda tasarımı ve kullanıcı odaklı üretim üzerine kurulu yeni bir girişim. Continuum sitesinin ziyaretçileri, ilk girişte giydirilmeye ihtiyacı olan bir kadın figürü çizimiyle karşılaşıyor. Bua arada çizimin realize edilmiş 3 boyutlu versiyonu eşzamanlı olarak ekranın sağ tarafında beliriyor. Kullanıcı tasarımın bittiğine karar verdiği zaman, dilerse sipariş edip satın alabiliyor. Tasarım üçgen birimlerden oluşuyor ve bu üçgenlerin bir araya gelmesi tüm giysiyi oluşturuyor. Bu da en amatör tasarımlara dahi oldukça avangard bir estetik katıyor. Şu anda tasarımlar yalnızca siyah renkte realize edilebiliyor.

Makale : Ece Burgaz :

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu