Reklamlar-Reklamcılık

Modada Jean Efsanesi: Mavi’nin Kıvanç Tatlıtuğ Reklam Kampanyası

Mavi’nin 2013 Sonbahar-Kış reklam kampanyası mecralarda yerini almaya başladı. Üç yıldır Kıvanç Tatlıtuğ ile çalışan şirketin Tatlıtuğ’la beşinci reklamı olan film yine Ali Taran imzası taşıyor. Tatlıtuğ’un kendi kendineyken yaptıklarını ve özgür hissettiği anları filme taşıyan Taran, özgürlük temalı reklamda jean sevdasını, markayı ve Tatlıtuğ’u bir arada iyi kullanmış.

kivanc mavi reklamlari

Barselona’da çekilen reklam filminde benim ilk dikkatimi çeken geçmiş filmlere de gönderme yapan sahnelere yer verilmesi oldu. Bu, reklam filmlerinde sürekliliği sağlamak adına başarılı. Ama bir açıdan da tüm filmlerden bir kolaj yapılmış izlenimini veriyor.

Bir önceki reklamda olduğu gibi bu filmde de ağızlara pelesenk olacak bir söz kullanılmamış. Halbuki ilk reklamlardaki “Çantaya bak”, “Vay, vay, vay”, “Çok sev” sözleri bir ara herkesin dilindeydi.

Beş ayrı sette, uluslararası bir kadroyla çekilmiş bu reklam filmi, sadece Türkiye’de gösterilecek.

Rusya ve Ortadoğu’da yayılma politikası izleyen Mavi’nin, Tathaığ’un özellikle Ortadoğu’daki bilinirliliğini kullanmak için bu reklamı o ülkelerde yayınlayabileceği akla gelebilir. Ancak Mavi CEO’su Cüneyt Yavuz, o ülkelerde mağaza sayılarının henüz televizyon reklamı yapmak için yeterli olmadığını söylüyor. Fakat özellikle Ortadoğu ülkelerinde Tatlıtuğ’un yer aldığı ilanlann açıkhavada yer alacağını da ekliyor.

Bu dönem dijital mecrayı etkili kullanmaya başladıklarını da anlatan Yavuz, kivancasor.com diye bir internet sitesi açtıklarını söylüyor ve şöyle devam ediyor: “İnternet sitesi kısa sürede 50 bin Tike’ aldı. Biz dijital mecrayı varlık gösterdiğimiz tüm ülkelerde etkin kullanacağız. Bu mecrada daha farklı çalışmalarla da göreceksiniz bizi.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu