MakalelerPazarlama ve Satış Taktikleri

Müşteri bağlılık programlarının markalar için önemi

Her sektörde yeni marka sayısının büyük bir hızla yükseldiği ve rekabetin her geçen gün arttığı dünyamızda şirketler yeni müşteri kazanmak ve varolan müşterilerini elde tutmak için çeşitli programlar uyguluyor, her daim farklı ve yaratıcı kampanyalarla müşterilerinin önüne çıkmakzorunda kalıyorlar.

Firmaların müşterileri ile karşılıklı etkileşim içinde olma ihtiyacı bir yana, yeni müşteri elde etme maliyetlerinin var olan müşteriyi eide tutma maliyetlerinden çok daha fazla olduğunu da düşünürsek, “Müşteri Ödül ve Bağlılık Programları”nın ne denli önemli olduklarını daha iyi anlayabiliriz.

Şurası muhakkak ki, ödüllendirdiğiniz müddetçe müşteriniz ile irtibatta kalma ihtimaliniz çok daha fazladır. Hedef kitlesine göre birkaç alternatifle karşımıza çıkan “Müşteri Bağlılık Programlan” profesyonelce uygulandıkları takdirde kârlılık yaratıyor, veri tabanı yaratıyor ve müşterileri markalara biraz daha bağlıyor. Ancak Sadakat Projeleri için projeyi üstlenecek olan firmanın çok iyi bir kadro ve alt yapısı olması lazım. Biz Sanalmağaza olarak 110 kişilik ekibimizle 15 yıldır 1,000 üzerinde proje geliştirdik.

3 farklı hedef kitleye göre bağlılık programları

1) Son kullanıcıyı hedefleyen Bağlılık Programları

2) Bayi ve Satış Kanallarını hedefleyen Bağlılık Programları

3 ) Kurum Çalışanlarını hedefleyen Bağlılık Programları

Müşterisine göre onlarca farklı şekilde kurgulanabilen bu programların etkilerini kurumsal müşterilerimiz genellikle ilk bir kaç aydan itibaren görür ve yıllarca sürmesini isterler. Kolay anlaşılması için son kullanıcının işin içinde olduğu banka veya petrol istasyonlarının bağlılık programlarını söyleyebilirim. Biz bu ve buna benzer binlerce programı tüm Teknik alt yapı, Yazılım, Ürün Tedarik Zincir ve Proje yönetimi ile Çağrı Merkezi Hizmetleri sunarak A’dan Z’ye yönetiyoruz. Müşterilerimiz arasında Turkcell’den Axa Sigorta’ya, Nestle’den Philip Morris’e, Marshall’dan Avon’a kadar Türkiye’nin en büyük markaları yer almaktadır.

Yeri gelmişken, size yepyeni bir programdan bahsedeyim:Türk Hava Yolları Shop & Miles Katalog uygulaması, içinde online alışverişin de yer aldığı, Türkiye’nin en büyük Sadakat Programı olmaya aday bu uygulamamız Kasım başında www.shopandmiles.com adresinde hizmete açılarak Miles & Smiles üyelerine sadece millerini harcamalarını değil, dilerlerse Mil+Para veya sadece Para seçenekleri ile de alışveriş yapabilme imkanını sunuyor.

Program sadeceTürkiye’de hizmet vermiyor, aynı zamanda ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, ispanya ve İtalya’da ikamet eden 11 ülke Miles & Smiles üyeleri de bu hiz-metden faydalanabiliyor. Sanal Mağaza olarak son birkaç senedir global olarak iş yaptığımız LOYALTY dünyasında bu büyük projenin çok ses getireceğine inanıyoruz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu