İş Fikirleri ve İş Kurmak

Mymacchiato, İlişki Danışmanlığı Hizmeti

Mymacchiato, üniversite mezunu ve profesyonel hayatta çalışan insanlara, dating ve ilişki danışmanlığı hizmeti sunuyor. 2009 yılında Seçil Çakmak ve Sibel Şengül tarafından kurulan firma, müşteri ilişkileri yöneticileri aracılığıyla üyelerine birebir danışmanlık hizmeti veriyor, çiftler için buluşmalar organize ediyor.

Mymacchiato’nun farkının kapsamlı bir danışmanlık hizmeti vermesinden geldiğini belirten Seçil Çakmak, “Şimdiye kadar bini aşkın ilk buluşma organizasyonunda ilişki koçluğu, mekan, kıyafet, imaj danışmanlığı hizmetini bir arada verdik” diyor.

Tamamı iş dünyası temsilcilerinden olan Mymacchiato’nun üyeleri, İstanbul’da yaşayan, 25-57 yaş arası, üniversite mezunu, kendi işinin sahibi ya da kurumsal bir firmada yönetici pozisyonunda çalışan bekar kitleden oluşuyor. Üyelerin yüzde 40’ı yüksek lisans ve üstü eğitim düzeyine sahip.

EN BÜYÜK FAKTÖR ZAMAN

Üyelerin ajansa başvurmasındaki en büyük faktörü, zamansızlık ve ajandalarının dolu olması şeklinde açıklayan kurucu ortak Sibel Şengül, şunları söylüyor: “Hizmet verdiğimiz kitle, her ne kadar sosyal çevreleri geniş bile olsa kendi çevrelerinden çıkıp yeni insanlarla tanışma imkanı bulamayan ya da işyerinde çalışma arkadaşıyla ilişki yaşamaktan çekinen kişiler. Bu hizmeti bir konfor olarak gören de var. Her konuda işin uzmanına danışan bu kişiler özel hayatlarında aradıkları mutluluğu yakalamak için de bu konforu kaçırmak istemiyor.”

Adaylar beklentilerine uygun kişiyle “blind-date” (kör randevu) konseptinde tanışıyor. Üyelik başvurusu için firmanın web sitesinde yer alan soruları cevaplamak yeterli. Formu tamamlayan adaylara müşteri temsilcileri ulaşıyor. Son aşamada müşteri temsilcisiyle yüz yüze görüşme şartı olduğunu da belirtelim.

Tüm üyeleri birebir tanıdıklarını ifade eden Seçil Çakmak, “Başvuruları gizli tutuyoruz. Adaylar veritabanı üzerinden kendilerine uygun kişiyi seçmiyor, onlar için seçimi biz yapıyoruz” diyor.

Genellikle iş çıkışı organize edilen randevular İstanbul’daki şık kafe ve restoranlarda gerçekleşiyor.

Yaş gruplarına göre fiyatlandırma modeli uygulayan ajans, üyelik ücretini yıllık alıyor. 25-32 yaş için 2 bin 250,33-40 yaş için 2 bin 950, 41-57 yaş grubu içinse 3 bin 750 TL ücret söz konusu.
mymacchiato.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu