Anasayfa / Teknoloji / NailO ile Tırnağınız Küçük Bir Akıllı Fareye Dönüşsün

NailO ile Tırnağınız Küçük Bir Akıllı Fareye DönüşsünGiyilebilir teknoloji sektörüne akıllı birçok ürün kazandıran MIT Media Lab, başparmağınıza yapıştırarak işaret parmağınız ile kontrol edebileceğiniz dokunmatik akıllı fare NailO’yu geliştirdi. Tasarımında Asya’da kullanımı bir hayli yaygın olan tırnak çıkartmalarından esinlenilen cihaz küçük olduğu için, hem taşıması hem kullanması kolay. Bir tırnak çıkartması, algılayıcı elektrot matris, baskılı devre kartı ve devreye güç sağlayıcı olarak çalışan lityum-polimer bataryadan oluşan cihaz sayesinde kullanıcılar küçük parmak hareketleri ile PC, tablet ve telefonlarını kontrol edebiliyor.
NailO

Aktif hale gelmesi için yapılması gereken şey NailO’yu Bluetooth üzerinden PC, tablet veya telefonunuzla eşleştirmek ve ardından cihazın yüzeyine 2-3 saniye parmağınızı basılı tutmak. Sonrasında eşleştirdiğiniz cihazın fare imlecini aşağı-yukarı, sağ-sol parmak hareketleri ile yönlendirebilirsiniz.

NailO, ürünü geliştiren ekip tarafından tanıtıldıktan sonra yakın bir zamanda piyasaya sürülecek.

http://nailo.media.mit.edu/

  Pet Şişelerden Polyester FDY İplik Üretim Makinesi GeliştirildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir