Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Nar Gourmet, ABD Pazarını Keşfetti

Nar Gourmet, ABD Pazarını KeşfettiAnadolu ve Akdeniz’e özgü doğal ve organik lezzetler sunan Nar Gourmet, ABD pazarını keşfetti.

New York’ta 20 satış noktasında ürünleri satılan NarP Gourmet’nin hedefi bunu 50’ye ulaştırmak. Şirketin CEO’su Samir Bayraktar, Kanada, Japonya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Romanya ve Almanya’ya da ürün gönderdiklerini, bu yıl 3 milyon dolar ihracat hedeflediklerini söylüyor.

Nar Gourmet

ismini natural & regional (doğal ve bölgesel) kelimelerinden alan Nar Gourmet, doğal ve organik koşullarda ekilen, Anadolu’nundoğal ve bölgesel ürünlerinin satışını yapıyor. Balıkesir’den Mersin’e, Aydın’dan Hatay’a, Tekirdağ’dan Mardin’e Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde özel olarak yetiştirilen ürünleri dünyaya tanıtmak amacıyla kurulmuş olan NAR Gourmet’nin referans noktası Anadolu toprağı ile Akdeniz mutfak kültürü…

Zeytinyağından baharata, reçelden lokuma kadar çeşitli ürün gamına sahip olan Nar Gourmet, 2010 yılından bu yana gurme şarküteri ve marketlerin yanı sıra içinde otel, kafe ve restoranların da yer aldığı 400’ü aşkın satış noktasına ulaştı. Ayrıca şirketin istinyePark’ta bir konsept mağazası da var.

ABD için özel çalıştı

ilk ihracatını ABD’ye yaptıklarını söyleyen Nar Gourmet CEO’su Samir Bayraktar, “ABD pazarı için markamızı özel olarak hazırladık. Konusunda uzman stratejik ortaklar ile çalıştık. Nar Gourmet, Inc. şirketini kurduk. Nevv York’ta 20 satış noktasında ürünlerimiz satılıyor. Yakın bir zamanda 50 mağazaya ulaşacağız” diyor.
Bayraktar, ABD pazarına giriş öykülerini ise şöyle anlatıyor: “ABD pazarında nitelikli doğal ve organik ürün tüketimi ve bu yönde beslenme giderek büyük önem kazanıyor. Pazar yüzde 20 civarında büyüyor. Ancak tüketici de bir o kadar eğitimli ve bilinçli. Bu bağlamda özel çalışmalar yaptık, konusunda uzman halkla ilişkiler ve stratejik ortaklar ile çalıştık. ABD’de ürünlerimizi pazara sunma aşamasında Nar Gourmet, Inc. şirketini kurduk. Su anda NY’da henüz sayısı 20’yi bulan özel satış noktasında Nar Gourmet ürünleri Amerikalı tüketiciler ile buluşuyor. Çok yakın bir zaman içinde 50 mağazaya ulaşmış olacağız. Daha sonra yerel ve ulusal zincirler takip edecek.”

  Kadın girişimciler cirolarını artırdı

ihracatı artıracak

ABD’nin ardından Kanada, Japonya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Romanya ve Almanya’ya ürün gönderen şirketin 1 milyon dolarlık ihracatı bulunuyor. Anadolu coğrafyasının hem yerel ürün çeşitliliği, hem de organik yetiştiricilik imkanları açısından çok önemli bir konuma sahip olduğunu ifade eden Bayraktar, ürünleri talep görmesinin temel nedeni olarak bunu gösteriyor.

Bu yıl 3 milyon dolar ihracat hedeflediklerini belirten Bayraktar, “Yıllar içerisinde konsolide gelirimizin büyük bir yüzdesel bölümü ihracat gelirlerinden elde edeceğiz” şeklinde konuşuyor.

Her pazarı ayrı etüd ediyoruz

Anadolu coğrafyasının hem yerel ürün çeşitliliği hem de organik yetiştiricilik imkânları açısından çok önemli bir konuma sahip olduğunu ifade eden Bayraktar, tüm bu birikimlerin dünya pazarları ile buluşması gerektiğini belirtiyor. Nar Gourmet’nin bu temel değerler etrafında hareket ettiğini kaydeden Bayraktar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ürünlerimizin talep görmesinin ve farklı algılanmasının temelinde de bu değerler yer alıyor. Bununla birlikte ürünlerin katkısız olması, ambalaj ve görsel tasarımdaki yakalanmış çizgi de tüketiciler nezdinde ayırt edici özellik olarak ifade ediliyor. İhracatta her pazarı ayrı etüt ediyoruz. Gıda sektöründe olmamız sebebiyle her ülkenin regülasyonlarmı, ürün içerik ve etiketleme tebliğlerini detaylıca çalışıyoruz. Ekonomi Bakanlığı ihracat teşviklerini ilgili pazar özelinde inceliyor ve buna uygun hazırlıklar yapıyoruz”.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir