Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Nescafe Boomcu Onur Reklam Kampanyası

Nescafe Boomcu Onur Reklam KampanyasıNESCAFE’DEN ÇAKMA REKLAM AMA İŞ YAPIYOR

Dizi karakterlerinin hedef kitlenin dikkatini çekmek, markaya duygu transfer etmek için kullanıldığını artık öğrendik. Ama öğrendiğimiz başka bir şey daha var; meşhur olmuş birçok rol ve karakter sabun köpüğü gibidir. Nescafe’nin son reklamında izlediğimiz işler Güçler’deki Boomcu Onur da öyle bir karakter.

nescafe-boomcu-onur

Daha dizi yayındayken gençler sıkılmaya başlamıştı. Kaldı ki Nescafe yayından kalktıktan sonra kullandı. Ucuza getirmişler diyeceğim ama Nestle’ye yakıştıramıyorum. Aslında bu reklamdaki asıl mesele sabun köpüğü möpüğü değil.
Asıl mesele, yaratıcı fikrin bir başka reklamla çok benzeşiyor olması. Hepimizin hatırladığı gibi önce global olarak, sonra da Türkiye uyarlamasıyla beğeni toplayan Snickers reklamı. Evet bildiniz, Açken Sen Sen Değilsin! Bu reklamda da Nescafe, dalgınsan sen sen değilsin diyor aslında.

  Efes'in Yeni Reklam Ajansı TBWA OlduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir