Gıda ve Restoran Bayilikleri

Niyazibey İskender Kebap Bayilik Veriyor

Niyazibey Restoranı Açmak

Niyazibey, başarısının tarifini yatırımcılarla paylaşıyor

Markanın mutfağından çıkan iki isim Fatih Gülteki ve Gülçin Uyar ile Niyazibey’in iç görüsünden, franchising sisteminden ve hedeflerinden konuştuk.

Bize Niyazibey’den bahseder misiniz?

FG: Niyazibey, 1965 yılından beri müdavimi olan müşterilerine et mutfağından en seçkin lezzetleri sunuyor. Bu lezzetlerin ilk iki sırasında da meşhur İskender kebabı ve perde pilavı geliyor.

GU: Niyazibey’in aranan bir restoran olmasının sebebi kendine özgü tarifleriyle hazırladığı İskender kebap ve perde pilavıdır. Yarım asırdır az şubeleşmesinin sebebi de aslında tarifini vermek istememesinden kaynaklı. Bunun dışında birbirinden nefis kebap çeşitlerinden çorbalara, kahvaltıdan tatlılara kadar birçok lezzet ile yarım asırdır müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Niyazibey Restoran

Peki, Niyazibey ile hikâyeniz nasıl başladı?

FG: Uzun yıllar Niyazibey’in çeşitli kademelerinde çalıştım. Son olarak işletme müdürlüğünü yaptığım sırada markaya olan bağlılığım daha da ağır bastı ve Niyazibey’de yoluma devam ettim.

GU: Ben de Fatih Bey gibi Niyazibey’de işletme müdürlüğü yapıyordum. O zamanlar halen de sürdürdüğüm Tarsus’ta “Doğal Ürünler ve Sağlıklı Tarım” işleriyle uğraşıyordum. Aslında Fatih Bey çok güzel anlattı, Niyazibey’e olan bağlılığımız / güvenimiz gerçekten çok yoğun olduğu için markayı bırakmayıp yolumuza burada devam ettik.

Doğal Ürünler ve Sağlıklı Tarım projenizi biraz açar mısınız?

GU: Elbette… Tarsus’ta tamamen organik ürünler yetiştirdiğim tarım alanlarım var. Yakın zamanda organik ürünleri tüm restoranlarımızda kullanmayı hedefliyoruz.

Niyazibey’i diğer restoran zincirlerinden farklı kılan nedir?

GU: Kendi tariflerimizle hazırladığımız İskender kebap ve meşhur perde pilavımız tabii ki. Diğer yandan bizim için iş, etin kalitesiyle başlar. Etlerimizi, İstanbul insanının damak tadına en uygun ve en kaliteli et olan Balıkesir, Çanakkale ve Trakya bölgelerinden temin ediyoruz. Eti işlerken asla ama asla katkı maddesi kullanmıyoruz.

FG: Bütün zorluklara rağmen en kaliteliyi en uygun fiyata vermek ve daha geniş kitlelere hizmet edebilmek için sürekli çalışıyoruz. Bir başka önemli konu da tabii ki lezzet. Etlerimizi her zaman tazedir. Etleri asla derin dondurucuya koymuyoruz. Çünkü en iyi lezzetin taze etten ortaya çıktığını biliyoruz. Tüm bunların ışığında hijyene de çok önem veriyoruz. Çalışanlarımızın ve restoranlarımızın hijyeni konusunda gereken tüm tedbirleri alıyor, müşterilerimize en steril koşullarda hizmet veriyoruz.

Niyazibey Restoran

Neden franchise ile büyümeyi hedefliyorsunuz?

FG: Niyazibey’de ilk işimiz “üründe kalite”yi sağlamak amacıla “merkezî mutfağı” yapmak oldu. Bu sayede tüm restoralarımız-da aynı kalitede ve lezzette yemekler sunuyoruz. Niyazibey kalitesinde hizmet veremeyen franchise restoranları kapatarak “üründe kalite”den sonra “hizmette kalite”yi sağlamak amacı ile ikinci adımı attık. Marka olmadan sektörde tutunmanın zorluğunu çok iyi biliyoruz. Bunun için bizim gibi gıdaya yatırım yapmak isteyenlere fırsat tanımak, riskini küçültmek ve başarıyı birlikte büyütmek amacı ile franchise üzerinde durduk.

GU: Viaport AVM Kurtköy’de ilk franchise restoranımızı verdik. Viaport AVM Tuzla Marina’da iş insanı Gökhan Belgin ile üçüncü restoranımızı açtık. Mart 2019’da Ataşehir Brandium AVM ile restoran sayımızı dörde yükselttik.

Franchise bedellerinizden bahseder misiniz?

FG: Niyazibey ailesine katılmak isteyen yatırımcılar için minimum 250 m2 bir restoranın maliyeti 1 milyon 200 bin TL’den başlamaktadır. Daha dinamik bir yapı oluşturmak ve daha geniş bir kitleye Niyazibey kalitesini ve lezzetlerini ulaştırmak ve “gıda”ya yatırım yapmak isteyenlere fırsat sunabilmek amacıyla alt konsept çalışmalarını başlattık.

GU: Bu konseptler için minimum 50 m2 yer ve 300 bin TL’lik bir yatırım gerekmektedir.

Girişimcilerde hangi özellikleri arıyorsunuz?

GU: Niyazibey olarak yarım asırlık bir başarının ve lezzetin tarifini paylaşıyoruz. Bu bizim için çok önemli. Bu yüzden açılacak yerin kirası lokasyona göre uygun olmalıdır. Açacak kişinin finansal yapısı uygun olmalı, işine zaman ayırmalı, Niyazibey’e değer katacak vizyon sahibi kişiler olmalıdır. En önemlisi de Niyazibey’in kurumsal kimliğinden ödün vermeyen, bunca yıldır büyüttüğümüz değerlere sahip çıkacak yatırımcılar arıyoruz.

Son olarak hedefleriniz neler?

FG: İstanbul’da oldukça meşhur olan Niyazibey’in ilk hedefi; Türkiye’nin diğer illerinde de kaliteli hizmet verecek restoranlar açmak ve dünyanın büyük şehirlerine açılarak Türk mutfağını en iyi şekilde temsil etmek.

Niyazibey Restoran Bayilik İletişim

Abdurrahman gazi Mahallesi
Ebubekir caddesi No 17/VY
Sinpaş Ege Boyu Evleri
Sancaktepe / İstanbul

Telefon: (0216) 504 13 57

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu