İş Fikirleri ve İş Kurmak

Numarası Büyük Ayakkabı Satma İş Fikri

İş Fikri; Numarası Büyük Ayakkabı Satmak

Bu yazımızda Türkiye’de pek oluşmamış bir fikri anlatacağız. Çevrenizde ayakkabı numarası büyük olan kişiler elbette vardır. Bu kişilerin çevresinde kendilerine göre ayakkabı bulmaları çok zordur. Genellikle çeşit seçenekleri azdır ve özel ayakkabı olması sebebiyle fiyatları pahalıdır.

Ayakkabı numarası küçük olan baylar ve büyük ayakkabı giyen bayanlar bizim esas hedef kitlemiz. Bu işi yaparken piyasada marka değeri kazanan bir yer olmadığı için mecburen Çin ve Amerika gibi gelişmiş ülkelerden ithalat yapacağız. Fiyatları ürünlerin gümrük maliyeti, ulaşım maliyeti gibi ekstra masrafları da katarak belirlemelisiniz.

Örneğin; yurtdışında 60-65 liraya satılan büyük numara bir ayakkabı İstanbul’un en gözde semtlerinin birinde 200-250 liraya satılıyor. Aradaki fark ne kadar fazla, değil mi? Ürünleri bu mağazalardan daha ucuza satmaya çalışarak bir müşteri potansiyeli elde etmeye çalışabiliriz.

Tavsiye etme döngüsü içinde kısa zamanda pek çok müşteriniz olacaktır zaten. Sadık bir müşteri kitlesi yarattıktan sonra, biraz reklam yaparak adınızı duyurmanız çok önemlidir. Globalleşen dünyada reklam, olmazsa olmaz bir müşteri kazanma aracıdır. Düşündüğünüz müşteri kitlesini kazandıktan sonra mağazanıza ayakkabı dışında yan ürünler de koyabilirsiniz.

Örneğin; çoğu yerde satılmayan XS beden ürünlerle bir giyim koleksiyonu oluşturabilirsiniz. 5-10 yıl içinde iyi bir gelir elde edip, birkaç da şube açabilirsiniz. Ürünleri yurtdışından ithal etmek yerine Türkiye’de kendi markanızla fason olarak yaptırabilirsiniz. Bu fikir maliyetleri azaltacağı gibi üründen daha fazla kâr elde etmek için iyi bir fırsat olabilir.

Bizden bu kadar, artık gerisi size kalmış. Herkese bol şanslar.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu