İş Fikirleri ve İş Kurmak

Öğrencilere Ev Yemekleri İş Fikri

Ev yemekleri iş fikri özellikle öğrenciler için çok tercih sebebidir. Yemek yapmak istemeyen öğrenciler oldukça fazladır.

Genel Bakış:

Yemek yapmak, öğrenciler için sürekli sıkıntı yaratan hatta esprilere konu olan bir iştir. Yemek yapmayı sıkıcı bulduğu ya da bilmediği için, öğünleri genellikle makarna, sahanda yumurta ya da fast food ile geçiren öğrencilerin, ailelerinin “Bugün ne yedin evladım?” sorusu karşısındaki çaresizlikleri bilinen bir gerçektir. Şaka bir yana, yanlış ve dengesiz beslenme gençlerin sağlığını tehdit eden ciddi bir soruna dönüşmekte. İşte onlara annelerinin yemeklerini aratmayarak biraz olsun evlerinde hissettirmeyi amaçlayan GW Bites, ailelerinden uzakta öğrenim gören gençlerin bu ihtiyacını karşılamak üzere kurulan bir girişim, hatta bir “ev yemekleri akademisi”.

İhtiyaçlar:

Gıdalar ve besin değerleri konusunda uzmanlarla çalışmanız gerekmekte. Söz konusu olan gıda olduğu için insan sağlığı ve hijyen en önemli unsurlar.

Başarı İçin İpuçları:

GW Bites yaratıcılıkta sınır tanımamış. En büyük ilham kaynağı da bir öğrencinin ihtiyaçları ile ilgili yapmış olduğu başarılı gözlemler. Özellikle yemek kültürü oldukça zengin olan ülkemizde, bu iş fikrine menü açısından pek çok farklılık katarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Ev yemekleri iş fikri
Ev yemekleri iş fikri

Genç kitleye hitap edeceğinizden sosyal medya sizin için en verimli pazarlama mecrası olacaktır. Özellikle “hijyen”, “kalori” ve “ev özlemi” temalarından yola çıkarak, gençler arasında sevilen bir marka yaratabilirsiniz.

GW Bites, genel olarak 2 farklı hizmet sunuyor diyebiliriz. Birincisi öğrenciler tarafından arkadaşları için hazırlanan el yapımı yemeklerden oluşuyor. Her hafta pazartesi, GW Bites Akademisi kendi üyelerine o haftanın menüsünü içeren bir e-bülten gönderiyor. Menü; giriş yemeği, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor . Fiyatı 11 Dolar olan menünün besin değerinin yüksek olmasının yanı sıra bir öğrenci için oldukça karşılanabilir bedeli olmasına özen gösterilmiş. İkinci bir servis türü ise “kavanozda gelen yemek malzemesi” şeklinde.

Bu seçenek, yemek yapabilecek olan ama malzemelerin maliyeti yüzünden yemek yapmaya yanaşmayan ya da harçlıklarından fedakarlık yapmak istemediği için besin değeri düşük malzemeyle yemek yapan öğrenciler için düşünülmüş. Bu türde spraiş veren öğrenciye, bir öğün için yetecek miktarda kavanozlanmış malzeme ve tarif gönderiliyor. Yine besin değeri açısından yüksek bir menü olmasına özen gösteriliyor.

Bu türde bir sparişin bedeli, menünün kapsamına göre 5-10 Dolar arasında değişiyor. Bu şekilde porsiyonlanmamış yani süpermarketten alınmış malzemelerle aynı menü, yaklaşık 15-30 Dolar’a mal olacağından, GW Bites, öğrencinin bütçesi açısından büyük bir tasarruf sağlıyor.

GW Bites ayrıca teslimat ve aşçılık bakımından öğrencilerin desteğine açık. GW Bites özellikle öğrencilerden gelecek yemek tarifi önerilerini ciddiyetle değerlendiriyor ve bu yemek tarifleri karşılığında onlara %50, arkadaşına GW Bites’ı önermesi karşılığında ise %20 indirimli yemek vererek sinerji dolu bir topluluk ruhu geliştiriyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu